Dubačová chce predvolať riaditeľa RTVS Rezníka na mediálny výbor NR SR

Poslankyňa Viera Dubačová
Nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR Viera Dubačová plánuje iniciovať mimoriadne rokovanie parlamentného výboru pre kultúru a médiá. Od generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka chce na ňom počuť vysvetlenie ukončenia spolupráce s viacerými externými redaktormi verejnoprávneho média.

Dubačová v oznámení médiám konkretizuje, že na najbližšom zasadnutí mediálneho výboru navrhne následne zvolať mimoriadne rokovanie a verejné vypočutie Rezníka. „Mal by prísť svoje kroky a kroky svojich podriadených obhájiť,“ mieni Dubačová, ktorá poukazuje na to, že ukončenie spolupráce sa týka redaktorov kritizujúcich vedenie RTVS a jeho spravodajskej sekcie.

Financovanie RTVS by sa malo zmeniť ústavným zákonom, mieni Rezník

V súvislosti s piatkovými medializovanými informáciami hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková skonštatovala, že viacerým redaktorom skončila dohoda o externej spolupráci a vedenie spravodajstva sa rozhodlo, že niektorým z nich ju k dnešnému dňu nepredĺži. „Interné manažérske rozhodnutia, ktoré súvisia so zabezpečením programovej služby v oblasti spravodajstva, RTVS komentovať nebude,“ dodala.

Žiadnu vojnovú sekeru v RTVS zakopávať netreba, tvrdí Rezník

Môže vás zaujímať

Je Galko intrigán, alebo neviniatko? Okrem Mihála o minulosti v SaS prehovorili aj ďalší