Jednou vetou

Dušan Cinkota zdieľal celu s niekoľkonásobným vrahom. Vieme kto to bol!

Dušan Cinkota dostal dostal v roku 2000 Cenu Litfondu za najlepší dabing Toma Hanksa. Bol členom Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. V roku 2006 uvádzal reality show Vyvolení 2. V marci 2012 ho súd poslal za prechovávanie drog do basy na 8 rokov. V júli 2018 bol podmienečne prepustený

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, TASR

Známy herec, ktorý skončil kvôli pervitínu na osem rokov v base, žil v cele s bývalým členom gangu sýkorovci. Poschodovú posteľ za mrežami si delil s niekoľkonásobným vrahom Jurajom Bilikom, ktorého prezývajú Čapatý.

Pridajte sa k nám na facebooku. Nájdete nás TU

Známy herec sa dostal pred niekoľkými rokmi do vážnych problémov. Keďže si nedal s drogami pokoj ani po udelení podmienky, vyfasoval za držanie a predaj pervitínu basu natvrdo.

Pivo, zmrzlina a nežnosti. Takto si Cinkota užíva prvé dni na slobode

Za komunizmu pervitín v našej krajine neexistoval. V deväťdesiatych rokoch, ale začala byť Bratislava touto lacnou drogou zaplavená. V tom čase končil “Cinky“ štúdium na VŠMU. Prešiel do Radošinského naivného divadla, kde začal koketovať s tvrdými drogami. Priznal, že ho lákali:„Potrebujem vedieť všetko veľmi – trochu mi nestačí. U mňa platí buď všetko, alebo nič. Chcel som to spoznať a hneď si ma to kúpilo,“ vyznal sa Cinkota pre médiá. Po čase ich, ale okrem užívania začal aj predávať.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

V roku 2001 ho odsúdili za prechovávanie pervitínu na dva roky nepodmienečne. Za mrežami strávil nakoniec trinásť mesiacov.

Cinkota sa však dostal na šikmú plochu opäť. V máji roku 2007 polícia vykonala akciu s krycím názvom Vrabec, trestu sa ale vyhol spoluprácou. Spravodlivosť si ho však definitívne našla. Pred ôsmimi rokmi putoval definitívne do basy: „Nečakal som, že ma odsúdia,“ priznal v televízií.

Turbulencie u Sulíkovcov – kŕmi Rajtára informáciami bývalý agent?

 Cinkota sedel v base dlhých osem rokov. Pracoval v knižnici. Najprv bol umiestetný do väzenia v Banskej Bystrici, neskôr ho premiestnili do Nitry. Práve v Bystrici však obýval celu so sýkorovcom Bilikom. Ten si za spoluprácu s políciou vyjednal nižšiu sadzbu.

Trestné činy týchto dvoch sú ale neporovnateľné. Zatiaľ, čo Cinkota sa zahrával s drogami, Juraj Bilik alias Čapatý pôsobil vo vražednom komande, ktoré vykonávalo rozkazy najvyššieho bossa Kýbla – Róberta Lališa. Čapatý mal za dobré správanie v base umožnené viaceré výhody.

V Domove Tretieho veku sa údajne mali falšovať hlasy v prospech jedného z kandidátov

Napríklad mu doniesli jeho súpravu bicích nástrojov. Ako vášnivý bubeník mohol v base spoluväzňom vyhrávať: „Juraj spal dole a Cinkota hore. Tak to mali podelené,“ dozvedeli sme sa od bývalého väzňa, ktorý nechce byť menovaný. Tandem dnes už napravených kriminálnikov vraj vychádzal spolu dobre a stali sa z nich dokonca kamaráti.

VIDEO: Niektorí Slováci vyrazili oslavovať november ´89 do Rakúska

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky