Jednou vetou

Dve hodiny klamstiev, tak označil exminister Pavol R. konfrontáciu s Mikulášom Č.

Ilustračné foto

TASR

Počas konfrontácie medzi exministrom Pavlom R. a bývalým bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. zotrvali obaja obvinení na svojich verziách a rozpory v ich výpovediach sa nepodarilo odstrániť. Po skončení vyšetrovacieho úkonu to povedal Miloš Maďar, jeden z advokátov Mikuláša Č.

„Aj v tomto prípade, ako v mnohých iných, sa ten rozpor nepodarilo odstrániť, pretože každý z tých aktérov konfrontácie si zotrval na tej svoje verzii,“ povedal Maďar.

Samotný Pavol R. o Mikulášovi Č. uviedol, že „mal som pocit, že sa hanbí“, a že „niekedy odpovedajú oči viac ako ústa.“ Konfrontáciu označil za „dve hodiny klamstiev.“ Maďar naopak popísal časť konfrontácie tak, že Mikuláš Č. pozrel Pavlovi R. do očí a povedal, že neklame. Podľa neho je úlohou trestného konania, aby sa aj cez iné dôkazy preukázalo, ktorá verzia obvineného je pravdivá.

Tvrdá konfrontácia na ostránenie rozporov

František Polák, ktorý taktiež zastupuje Mikuláša Č., vysvetlil, že sa jednalo o „tvrdú“ konfrontáciu na odstránenie rozporov.

„Zásadné otázky smerovali k dvom základným bodom. Jeden bod bol to, či vôbec si pán R. bol objednať únos a likvidáciu pani Volzovej a druhá otázka alebo okruh otázok smeroval k počtu vzájomných stretnutí a komunikácii Pavla R. s pánom Mikulášom Č., respektíve s tou skupinou, ktorá sa mala o to odstránenie pani Volzovej postarať. Čiže to boli tie dva okruhy, kde jeden aj druhý hovoria úplne iným spôsobom vo svojich výpovediach,“ povedal. Ďalšie otázky podľa neho vyšetrovateľ nepripustil, nakoľko k meritu veci ku konfrontácii nemali čo priniesť.

Objednávka vraždy bývalej spoločníčky

Podľa obhajcov nemal Mikuláš Č. na Pavla R. žiadne otázky. Samotná konfrontácia trvala viac ako dve hodiny.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.
Krajský súd v Bratislave prepustil obvineného Pavla R. na slobodu dňa 21. novembra minulého roka. Zároveň mu však uložil povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia.

Môže vás zaujímať

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana