Jednou vetou

Envirokauza: Minister Sólymos je ticho o spolustraníkovi obvinenom z korupcie

László Sólymos

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Ticho, ani slovo a žiadna odpoveď na otázky. Tak nejako vyzerá postoj ministra životného prostredia László Sólymosa ku kauze brania úplatkov na Okresnom úrade Bratislava. Z brania úplatku je podľa Úradu Špeciálnej prokuratúry obvinený aj Rastislav Žitný, vicestarosta Rače (2014 - 2018) a Sólymosov kolega z regionálnych štruktúr MOST-Híd.

Vieme prví: Korupčný enviroškandál. Úplatky mal brať funkcionár Most-Híd Rastislav Žitný

Tieto dve otázky sme v súvislosti s obvinením R. Žitného poslali na tlačové oddelenie strany MOST-Híd, aj na ministerstvo životného prostredia.

1. Pán minister. čo hovoríte na obvinenie Vášho bývalého kolegu zo strany Rastislava Žitného, ktorý je obvinený z prijímania úplatku formou účastníctva?

2. Mal ste informácie o jeho konaní? Vystupoval ako Váš zástupca za Bratislavský región; Vy šéf kraja, on okresu za MOST-Híd – nemali ste žiadnu vedomosť o týchto podozreniach?

Odpoveď? Ak hovorkyňa MOST-Híd Klára Debnar vždy reaguje na telefón, celý piatok náš hovor bez zodvihnutia rušila. Otázky v maili ostali takisto bez odpovede.

Hovorca ministerstva životného prostredia, ktoré L. Sólymos riadi nám síce zodvidol, ale len stroho skonštatoval: „Vidím, že článok ste uverejnili a otázky poslali aj na stranu. Ďakujem pekne,“ a zložil.

Chaos v RTVS: Rezník, dokedy sa budeme pozerať na takéto trapasy?!

Predseda strany MOST-Híd Béla Bugár tiež nedvíhal telefón celý deň.

Pripomíname, že Rastislav Žitný je ešte stále vicestarostom bratislavskej Rače, je poslancom a predsedom klubu MOST-Híd v Mestskom zastupiteľstve v Bratislave, na webe strany Most-Híd, ktorá ho postavila na 69.miesto volebnej kandidátky, figuruje ako predseda bratislavských okresov, nad ním je v rámci regiónu už len László Sólymos.

Vďaka tomu, že za MOST-Híd sedí Rastislav Žitný v bratislavskom parlamente, sedí aj v dozornej rade Národného tenisového centra, je predsedom Dozornej rady Dopravného podniku mesta Bratislava a štatutárom Bratislavskej teplárenskej a.s.

Ako predseda Dozornej rady Dopravného podniku Bratislava sa fotil Rastislav Žitný (úplne vľavo) pri dodaní prvých elektrobusov s dosluhujúcim primátorom I. Nesrovnalom. | foto: TASR

Druckerova súťaž na sanitky poriadne smrdí

„Osoba R. Ž. obvinená z prijímania úplatku formou účastníctva,“ uviedla pre hlavne.sk hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Financuje z úplatkov na Okresnom úrade podnikateľ Tomáš W. svoju haciendu?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky