Jednou vetou

EP vyzdvihol prínos RTVS pri propagácii a informovaní o eurovoľbách

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Európsky parlament (EP) ocenil angažovanosť a pomoc RTVS pri propagácii tohtoročných eurovolieb (23 - 26. mája), rovnako aj pri oživení myšlienky európskej demokracie. Poďakovanie prišlo vo forme listu, ktorý riaditeľovi verejnoprávneho média Jaroslavovi Rezníkovi adresoval generálny riaditeľ oddelenia komunikácie a hovorca EP Jaume Duch Guillot.

FOTO: Na tieto nezabudnete. Toto sú ikonické slovenské stavby!

V liste zvýraznil dôležitosť tohtoročných volieb a zároveň vyzdvihol celkovú volebnú účasť Európanov – k urnám prišlo 51 percent občanov EÚ, čo bolo najviac od roku 1994.

„Bez RTVS by to nebolo možné. Pomohli ste občanom priblížiť Úniu a zásadný význam hlasovania v týchto voľbách, čo malo a bude mať zásadný význam,“ konštatoval Jaume Duch Guillot.

RTVS k voľbám do EP odvysielala v televíznej a rozhlasovej časti 20 hodín rozhovorov a diskusií s kandidátmi na europoslancov.

V novej publicistickej relácii V centre Európy priblížila činnosť európskych inštitúcií a poslancov. Okrem toho sa podrobne venovala významu Európskej únie, mapovala priebeh a výsledky volieb.

Kancelária NRSR chystá darovacie zmluvy na stavbu stožiara za vyše 35-tisíc eur

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky