Jednou vetou

Eurokandidátku KDŽP povedie Kuffa, Tkáč a Oberhauser

Štefan Kuffa

foto: Facebook

Mimoparlamentná strana Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) predložila kandidátku do májových eurovolieb, ktorej cieľom je spojiť národné a kresťanské sily, skúsenosť a mladé nové tváre. Na čele kandidačnej listiny bude stáť Štefan Kuffa, bývalý predseda Matice slovenskej Marián Tkáč a Viliam Oberhauser. Informoval Darius Anton Hatok z KDŽP.

Podľa predsedu KDŽP Štefana Kuffu Slovensko potrebuje do Európskeho parlamentu poslať ľudí, ktorí sa nebudú báť jednoznačne postaviť za suverenitu Slovenska v kultúrno-etických otázkach a prinavrátia EÚ pôvodný význam – prinášať prosperitu a bezpečnosť a nie vymýšľať ideológie proti životu a rodine.

Rozhovor: Alojz Hlina – Smer ma vôbec nezaujíma, ale stretávam sa s týmito politikmi…

Na kandidátke KDŽP sa nachádza tiež Marián Servátka, Tomáš Janco, Darius Hatok, Miroslav Vetrík, Jozef Liday, Mária Benová, Filip Kuffa, Matej Šarocký a Pavol Nižňanský.

KDŽP bude v eurovoľbách kandidovať pod heslom Zastavme zlo z Istanbulu priamo v Bruseli, aby sa zabránilo presadzovaniu gender politiky pod patronátom EÚ. Druhou snahou bude presadiť, aby sa zabránilo odlivu zahraničných investorov zo Slovenska a vyrovnaniu platov v nadnárodných firmách v rámci EÚ.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší