EÚ prostredníctvom rezortu vnútra podporila množstvo projektov, povedal Kaliňák

Robert Kaliňák, Minister vnútra SR

zdroj: TASR

Európska únia (EÚ) prostredníctvo rezortu vnútra podporila v tomto roku na Slovensku viacero projektov, ako napríklad reformu verejnej správy, pomoc obetiam trestných činov či marginalizovaným rómskym komunitám. TASR informovala Silvia Keratová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR.

„Európska únia prostredníctvom ministerstva vnútra aj tento rok podporila množstvo užitočných projektov. Naštartovali sme reformu verejnej správy, pomáhame obetiam trestných činov, no tiež ľuďom v materiálnej núdzi prostredníctvom centier právnej pomoci. Kľúčové je aj zlepšovanie stavu v slovenskej justícii. Okrem toho aj naďalej pomáhame vďaka eurofondom marginalizovaným rómskym komunitám začleniť sa do spoločnosti,“ povedal minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

Pokrývame aj oblasť migrácie a ochranu vonkajších hraníc

Rezort vnútra podľa neho reaguje aj na mimoriadne udalosti ovplyvnené zmenou klímy, či zabezpečuje špeciálnu techniku pre hasičov a záchranárov. „Pokrývame tiež oblasť migrácie, no tiež sa podieľame na ochrane našich vonkajších hraníc. Vážim si podporu Európskej únie a verím, že všetci naši prijímatelia využijú finančné prostriedky najlepšie, ako budú môcť v prospech slovenskej spoločnosti,“ skonštatoval šéf rezortu vnútra.

Ministerstvo vnútra zastrešuje tri operačné programy, ktoré disponujú prostredníctvom európskych štrukturálnych a investičných fondov a štátneho rozpočtu SR finančnými príspevkami v hodnote 1,042 miliardy eur.

Môže vás zaujímať

Mijatovičová víta neúspech návrhu NR SR obmedziť prístup k interrupciám