Jednou vetou

Excelencia zo skládky a upotený pán

ZĽAVA: Zuzana Čaputová, Robert Fico a Andrej Kiska

autorská koláž hlavne.sk, TASR, RTVS

Predseda Smeru Robert Fico si vvrcholiacej  predvolebnej kampani nedáva servítky pred ústa. Zobral si do nich bývalého prezidenta Andreja Kisku aj súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Tvrdé slové na adresu Kisku a Čaputovej padli v čase, keď koalícia zvoláva mimoriadnu schôdzu, na ktorej chce rokovať o 13.tom dôchodku pre seniorov, zvýšení prídavkov pre deti a zrušení Istanbulského dohovoru.

Ak sa parlamentu podarí presadiť sociálne opatrenia, ktoré opozícia kritizuje na rad príde hlava štátu, ktorá bude stáť pred rozhodnutím, či zákony podpíše, alebo vráti späť do parlamentu. ,,Myslím, že je úprimné že to, čo sme sľúbili splníme do volieb,“ vyhlásil na margo návrhov koalície poslanec Smeru Erik Tomáš.

Harabin o Druckerovi: Nezvládne riadiť ani zatvorené múzeum?!

Opatrenia vlády krátko pred voľbami majú stáť ročne pol miliardy eur, pričom šéf Smeru tvrdí, že štátny rozpočet to utiahne. ,,Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí. Nech povie, že to nechce. Nech povie, aký je dôvod, že nepodpíše,“ reagoval Fico na otázku, čo bude robiť ďalej ak prezidentka zákony v prípade, že budú schválené, ich nepodpíše.

O pár dní neskôr sa ušlo aj Andrejovi Kiskovi, ktorý obvinil smerákov z videa, na ktorom mafián spomína jeho meno v súvislosti s kšeftovaním s pozemkami. ,,Tento upotený pán z Popradu by sa mal konečne spamätať, je to absolútne vec orgánov činným v trestnom konaní. Vždy keď na neho niečo povie lebo Fico. Je to trápne, „ vyhlásil Fico. Mimoriadna schôdza o zvyšovaní sociálnych benefitov sa bude konať v utorok v poobedňajších hodinách.

To je ale trapas. Boris Kollár by sa najradšej od hanby prepadol

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky