Jednou vetou

Exekútorka Katrína S. bola zbavená funkcie pre závažné previnenia

Ilustračné foto

Foto: TASR

Súdna exekútorka Katarína S. z Dunajskej Stredy príde o svoju funkciu. Najprísnejšie disciplinárne opatrenie jej uložil v stredu (16.5.) na ústnom pojednávaní disciplinárny senát Slovenskej komory exekútorov (SKE). V štvrtok o tom informovalo ministerstvo spravodlivosti.

Disciplinárny senát podľa hovorkyne rezortu Zuzany Drobovej vyhovel návrhu predošlej ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd). Rozhodnutie je právoplatné a exekútorka sa voči nemu nemôže odvolať. Vinou bola uznaná vo všetkých bodoch disciplinárneho návrhu.

Konajú nemocnice protiústavne v prípade exekučnej imunity?

V rámci dohľadových kompetencií ministerstva podala ministerka Žitňanská 20. decembra 2017 návrh na začatie disciplinárneho konania voči exekútorke, a to z dôvodu podozrenia, že spáchala závažné disciplinárne previnenie pri výkone exekučnej činnosti.

Exekútorka nevyplatila vymožené finančné prostriedky oprávnenému v lehote 14 dní od ich prijatia. Pred vrátením poverenia na vykonanie exekúcie nezaslala účastníkom konania konečné vyúčtovanie exekučného konania.

Nereagovala tiež na opakované žiadosti ministerstva o súčinnosť týkajúcej sa predbežného prerokovania nároku na náhradu škody poškodenej osoby a nezaplatila tri pokuty vo výške 330, 330 a 1500 eur právoplatne uložené v predošlých disciplinárnych konaniach.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky