Jednou vetou

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker

autorská koláž hlavne.sk, jxp, TASR

Tajné stretnutie odhalené. Exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera a bývalého riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslava Kočana sme prichytili na rokovaní s koaličným poslancom z Most-Híd Martinom Fedorom, o ktorom nemal nikto vedieť. Stretnutie sa uskutočnila v čase, keď Drucker oznámil, že zvažuje založenie novej politickej strany.

Exminister Drucker zvažuje návrat do politiky. Toto mu odkazujú bývalí kolegovia!

S Tomášom Druckerom sa Fedor stretol v diskrétnych priestoroch známeho bratislavského hotela. Zaujímalo nás preto, či dostal Fedor pozvánku do Druckerovej pripravovanej politickej strany a či sa bavili o politickej spolupráci. K obsahu rokovania sa nevyjadrili. „Pozrite sa, sú tu také úvahy, ja to nevylučujem a stretávam sa s viacerými ľuďmi. Keď to bude aktuálne určite sa viac vyjadrím. Nebudem komentovať stretnutie s pánom Fedorom, alebo kýmkoľvek. Bolo to bežné stretnutie, ako mnohé ďalšie, ktoré mám,“ uviedol pre hlavne.sk Tomáš Drucker. Podobne reagoval poslanec Martin Fedor:„S pánom Druckerom sa poznáme dlhú dobu, išlo o súkromný a priateľský rozhovor.“

Po pozemkoch musel Drucker vysvetľovať aj Haščáka z Penty

Matovič videl u Druckera korupciu

Keď v apríli Tomáš Drucker končil vo vláde SMER-SD, SNS, MOST-Híd, chcel mať od politiky pokoj. Z pozície ministra vnútra sa porúčal takmer po mesiaci od vymenovania vlády Petra Pellegriniho, po tom, ako neodvolal vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara. „Nemám právo zotrvávať v pozícii ministra vnútra, chcem si zachovať svoju integritu,“ vyhlásil v polovici apríla Tomáš Drucker (nom. Smer-SD). Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča vraj skutočným dôvodom, prečo z ministerského kresla zutekal mali byť medializované informácie o lukratívnych pozemkoch pri Trnave, ku ktorým mala prísť Druckerova manželka.

FOTO: Andrej Danko tajne na Pohode? Takto by ste ho tam vôbec nečakali

Išlo o takmer 30 hektárov pôdy, ktoré mal podľa Matoviča kúpiť pod trhovú cenu v hodnote 0,85 eura za meter štvorcový. Matovič vtedy vyhlásil, že Druckera tento nákup pozemkov usvedčuje z korupcie. Drucker to poprel a podal trestné oznámenie. Pozemky mali Druckerovci získať od ľudí, ktorí údajne stoja za firmou Rempo. Tá bola firma úspešná ešte na Slovenskej pošte, v časoch Druckerovho šéfovania, ale aj v rezorte zdravotníctva. V apríli tohto roka získalo v združení s inými firmami zákazku za takmer 665-tisíc Eur u Záchrannej zdravotnej služby Bratislava. Po pár mesiacoch kauza s pozemkami prehrmela a Tomáš Drucker dostal chuť sa vrátiť znova do politiky.

Druckerova súťaž na sanitky poriadne smrdí

Známy vďaka Ficovmu telefonátu

Pomáhať mu v tom možno bude aj jeden z aktérov tajného stretnutia v bratislavskom hoteli, bývalý riaditeľ VšZP Miroslav Kočan, ktorý sa na ňom najviac zabával. Kočan je verejnosti známy najmä z videa telefonického rozhovoru s vtedajším predsedom vlády Robertom Ficom, v ktorom mu vyčítal jeho ozdravný plán. „Fakt ma to mrzí, že vám to hovorím, ale nechápem, kde na tie hovadiny chodíte. Jednoducho nerozumiem tomu, aby som ja teraz vysvetľoval verejnosti, že nebudete nejaké plienky preplácať. Vážne vás chcem poprosiť stiahnite celý ten nezmyselný ozdravný plán, pretože ak máte na niekom šetriť, tak potom šetrite na svojich ľuďoch,“ povedal v marci 2017 Fico v telefonáte Kočanovi, ktoré obletelo internet. V októbri tohto roka Kočan oznámil koniec v štátnej poisťovni, dôvody odmietol zverejniť.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Prezlečie Fedor ďalší politický kabát?

Bývalý minister obrany za SDKÚ Martin Fedor nepatrí k výrazným politikom. Viac o ňom bolo počuť najmä, keď chcel preskočiť ku politickej konkurencii. Bolo tomu aj pred štyrmi rokmi, keď oznámil odchod z SDKÚ pod vedením Pavla Freša. Kuloárne reči o vstupe do Siete Radoslava Procházku vtedy Fedor odmietal. „ Nie je to pravda,“ vyhlásil. Krátko na to však hájil farby Radoslava Procházku. Sieť sa krátko po parlamentných voľbách rozpadla a časť poslancov prešla do poslaneckého klubu Most- Híd. Podľa posledného prieskumu spoločnosti Median SK by sa Bugárovci nedostali do parlamentu. Otázna tak je aj Fedorova politická budúcnosť. Počuť o ňom nebolo ani v tomto volebnom období. Ohlásil sa potom, ako sa začalo hovoriť o demisii Miroslava Lajčáka z postu ministra zahraničných vecí. „Programové vyhlásenie som podporil, budem sledovať a citlivo vyhodnocovať ďalšiu politiku vlády v tejto oblasti. Akýkoľvek odklon od jasného kurzu zahraničnej politiky, tak ako bol vnesený do programového vyhlásenia a ako sa uplatňoval v praxi až doposiaľ, si budú musieť potom dotyční robiť bez mojej podpory,“ napísal Fedor vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Exminister Drucker znovu pri sile: Pozrite, kde sa objavil

(Ne)dôležitý

Fedorov hlas je pre koalíciu dôležitý, pretože disponuje tesnou väčšinou 76 hlasov, no ak by o neho v parlamente aj prišli, stále by to koalíciu nemuselo ochromiť, nakoľko ju podporujú traja odídenci z Kollárovho hnutia SME rodina.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Nájdete nás aj na facebooku – pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky