Jednou vetou

Exkluzívne foto: Tajné stretnutie Kisku s hlavným organizátorom protestov

Andrej Kiska (vpravo) sa stretol s organizátorom protestov Za slušné Slovensko

autorská koláž hlavne.sk, goz

Posledné dni v prezidentskom paláci sa Andrej Kiska už prezidentskému úradu veľmi nevenuje, ale čoraz viac vstupu do straníckej politiky. Pristihli sme ho na tajnom stretnutí v známom bratislavskom hoteli. V rovnakom čase ho navštívil aj jeden z hlavných organizátorov protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga. Obaja sa ukryli pred zvedavými zrakmi hotelových hostí.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Andrej Kiska končí v úrade 15. júna 2019. Dovtedy by si mal stále plniť svoje štátnické povinnosti, no najmä si zachovať politickú nadstraníckosť. Namiesto toho sa však venuje zakladaniu svojej politickej strany. Svedčí o tom aj tajná schôdzka v známom hoteli, ktorý navštívil aj Juraj Šeliga.

Ten začiatkom tohto týždňa oznámil vstup do politiky, no u koho sa objaví, ešte verejnosti neprezradil. Po našich fotografiách sa tak dá očakávať, že to bude práve v strane Andreja Kisku.

Šeliga: Som apolitický?!

Šeliga v marci 2018 presviedčal o svojej apolitickosti nielen u seba, ale aj ostatných organizátorov Za slušné Slovensko. Po necelom roku však pripúšťal vstup do politiky s tým, že keď sa tak rozhodne, oznámi to dopredu. „ Neviem, čo ide robiť pán Kiska. Toto je tiež trošku mýtus. Naposledy som ho stretol na nejakom vianočnom večierku, bolo tam veľa ľudí, chvíľu sme sa rozprávali a hovoril mi, že chce prispieť k zmene v krajine, ale nič konkrétnejšie nepovedal,“ reagoval Šeliga vo februári tohto roku pre portál aktuality.sk na otázku, či mu Kiska ponúkol spoluprácu v jeho strane.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Dnes sa zhodujú dokonca aj v slovníku. „Prečo opúšťam Za slušné Slovensko? Pretože sa chcem uchádzať o politickú moc,“ napísal tento týždeň Šeliga na svojom blogu. Niektorým to pripomenulo skoršie vyjadrenie prezidenta Andreja Kisku z leta 2018, keď na hudobnom festivale pred návštevníkmi vyhlásil, že chce prevziať moc.

Oboch pánov tak uvidíme zrejme už čoskoro na spoločnej tlačovke. Šeliga v priebehu dňa (6. 6.) potvrdil vstup do pripravovanej politickej strany Andreja Kisku. Hlava štátu chce oznámiť svoje ďalšie kroky v straníckej politike 17. júna, kde má predstaviť aj konkrétne mená. Okrem Šeligu sa ku Kiskovi má pridať starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, spomína sa čoraz viac Veronika Remišová (OĽaNO), končiaca europoslankyňa Jana Žitňanská, či Gábor Grendel (OĽaNO – Nova).

Stretnutie sa konalo v hoteli, kde v roku 2014 organizoval Kiska volebnú noc po druhom kole prezidentských volieb.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte 0910 554 995

 

+ JURAJ ŠELIGA Priatelia, od pondelka dostávam otázky, čo idem robiť, resp. do akej strany vstupujem. Od začiatku ako…

Uverejnil používateľ Juraj Seliga Štvrtok 6. júna 2019

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky