Jednou vetou

Exkluzívne foto z návštevy arabského šejka na Slovensku

Saif bin Zayed Al Nahyan, podpredseda vlády a minister vnútra Spojených arabských emirátov v Bratislave 24. 4. 2018

koláž hlavne.sk/MIPS

V utorok ráno na bratislavskom letisku M.R. Štefánika pristál jeden z najmodernejších Boeingov 787 Dreamliner s podpredsedom vlády a ministrom vnútra Spojených arabských emirátov. Hlavne.sk má exkluzívne zábery arabského šejka Saif Bin Zayed Al Nahyan (49). Zisťovali sme, čo robil na Slovensku.

Od rána v uliciach Bratislavy bolo počuť majáky a nablýskané autá. Al Nahyana prišiel na Slovensko za prísnych bezpečnostných opatrení, po prílete smerovala celá jeho delegácia do luxusného hotela na nábreží Dunaja. Šejk pricestoval na pozvanie nášho ministerstva vnútra.

Saif Bin Zayed Al Nahyan je jedným z mnohých synov Zayed bin Sultana, jedného zo zakladateľov Spojených arabských emirátov a dlhoročného vládcu Abú Dhabi. V minulosti sa Al Nahyan podieľal na špeciálnych tréningoch pre výsadkárov.

Vysmiaty Plavčan na kávičke: Učí a maľuje, ale sleduje aj politiku

Než sa stal súčasným ministrom vnútra SAE, začínal šejk ako zástupca riaditeľa hlavnej polície, neskôr bol generálnym riaditeľom polície v Abú Zabí a pred menovaním do funkcie ministra vnútra (2004),  pracoval na ministerstve ako.

Prečítajte si aj: Máte piesok zo Sahary? Takto s ním naložte!

Arabský boháč priletel na Slovensko len na jeden deň. Oficiálne ho prijal premiér Peter Pellegrini, ktorý je momentálne poverený aj riadením ministerstva vnútra.

Počas spoločného rokovania podpísali memorandum o porozumení medzi vládou SR a vládou Spojených arabských emirátov o poskytovaní rehabilitačných programov a služieb pre príslušníkov ozbrojených síl zo Spojených arabských emirátov. Programy budú využívať vojaci pôsobiaci v Jemene, ktorí sú súčasťou protiteroristickej koalície pod vedením Saudskej Arábie.

fotogaléria (kliknite na miniatúry)

Pozrite si aj: Jánoš nakupoval. A kde má alobal?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky