EXKLUZÍVNE: Kollár za prezidenta? Nie, viac urobím v parlamente ako v paláci

Boris Kollár
Boris Kollár

Foto: TASR

Boris Kollár nebude kandidovať za slovenského prezidenta. Líder hnutia Sme rodina pre Hlavné.sk kategoricky vylúčil, že by chcel vo voľbách 2019 nahradiť v paláci Andreja Kisku.

O tom, že Kollár by mal zvažovať kandidatúru na post hlavy štát, sa v kuloároch mohutne diskutuje už niekoľko týždňov.

Chcem robiť niečo pre ľudí

Hoci sa kontroverzný politik už viackrát vyjadril, že podobným spôsobom neuvažuje, „nalomiť“ pre túto ideu ho zopár vplyvných ľudí napokon predsa len malo. V „bratislavskej kaviarni“ sa to už berie ako hotová vec.

„Nie, určite nie,“ vyhlásil Kollár pre Hlavné.sk. „Ak chcem pre ľudí niečo urobiť, musím byť v parlamente, nie v prezidentskom paláci,“ doplnil 52-ročný úspešný podnikateľ.

Ak chce Kollár svoju misiu, s ktorou do politiky vstupoval, naplniť, musí podľa vlastných slov konať. ,,Veci sa menia k lepšiemu iba v parlamente, zákonmi, prezident je len reprezentatívnou persónou, ktorá zastupuje štát navonok a ľuďom priamo veľmi nepomôže. Neprichádza s legislatívnou iniciatívou, principiálne podpisuje zákony a maximálne, čo môže, je vrátiť ich naspäť do pléna,“ dodal pre Hlavné.sk.

Kollár je vnímaný ako tvrdý kritik súčasnej hlavy štátu a okrem dávnejšieho vyhroteného sporu v otázke migrantov Kisku veru nešetril ani pri jeho daňovej kauze.

Skritizujem to, čo sa mi nepáči

Naopak, Kiska sa Kollára pri marcovom škandále ohľadne jeho kontaktov s neplnoletou chovankyňou resocializačného zariadenia Čistý deň, paradoxne, zastal .

,,Ak sa mi niečo nepáči, tak to skritizujem. Nerobím to preto, že by som chcel niekoho miesto,“ uzavrel Kollár.

Sme rodina získala vo vlaňajších voľbách 6,62 percenta hlasov a v parlamente obsadila 11 mandátov, podobne ako napríklad vládny Most-Híd.

Podľa posledného prieskumu agentúry Ako podporuje Kollárovo hnutie 9,2 percenta voličov, čo z neho aktuálne robí tretiu najsilnejšiu opozičnú stranu.

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu