Jednou vetou

Exkluzívne: Lukratívny džob! Vieme kam má namierené Kiskov šéf protokolu

Prezident SR Andrej Kiska a jeho šéf protokolu Tomáš Ferko

autorská koláž hlavne.sk, Facebook AK

Zviditeľnilo ho faux pas pri Novoročnom obede prezidentov. Šéf protokolu Kancelárie prezidenta Tomáš Ferko čelil kritike, že údajne nedohliadol na menu pre exprezidentov Gašparoviča a Schustera, ktorých minulý týždeň hostil Andrej Kiska v Prezidentskom paláci na tradičnom stretnutí. Hlavne.sk zistilo, že podobný trapas sa už v Prezidentskom paláci zrejme nezopakuje. Ferko, ktorý je zároveň súčasnému prezidentovi rodina a spomínaný trapas trochu zatriasol jeho stoličkou, bude vraj naopak povýšený. Lukratívny flek v zahraničí!

Trapas u Kisku: Šéf protokolu si môže vydýchnuť. Nie je to na vyhadzov

Trápnosť za stolom pri Novoročnom obede, keď Kancelária prezidenta evidentne nepreverovala, či  VIP hostia Andreja Kisku – bývalí prezidenti SR Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster nemajú nejaké obmedzenia v jedle, je za nami. Srnčí chrbát, ktorý bol hlavným chodom, ostal hosťami pre ich zdravotné dôvody nedotknutí. Prezident Kiska sa hosťom ospravedlnil. Situáciu zľahčovali aj prítomní exprezidenti.

Exminister Drucker plánuje založiť stranu. Exkluzívne foto aj tvré odkazy od bývalých kolegov z parlamentu

„Je to určite protokolárny prešľap, ale nemyslím si, že za to bude vyvodená zodpovednosť. Skôr je to ponaučenie pre protokol Prezidentského paláca. Je to bežná prax všade vo svete, že si protokol hostiteľa preveruje, čo vyslovene ich hosť nekonzumuje, resp. či je vegetarián, celiatik, alebo či nemá inú diétu. Navyše v paláci to dlhodobo vedia, že prezident Gašparovič nejedáva divinu,“ vysvetlil nedávno pre hlavne.sk špecialista na etiketu Marek Trubač, ktorý bol zhodou okolností aj hovorcom I. Gašparoviča.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Vedúcim odboru protokolu v Prezidentskom paláci je Tomáš Ferko, ktorý je rodinou prezidenta A.Kisku. Hlavne.sk zistilo, že spolu s prezidentom Kiskom odíde určite aj Tomáš Ferko. Má namierené na post veľvyslanca SR v Austrálii.

„Odvolávanie a menovanie veľvyslancov je v právomoci prezidenta SR.  Proces nástupu Tomáša Ferka do funkcie mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca SR v Austrálii sa finalizuje a je predpoklad, že funkcie sa ujme v prvom polroku 2019,“ potvrdil hovorca Ministerstva zahraničných vecí Boris Gandel.

Prezident Kiska zjednotil parlament: Politici zhodne žiadajú, aby zverejnil platy funkcionárov!

Tomáš Ferko, vedúci odboru protokolu Kancelárie prezidenta, budúci veľvyslanec SR v Austrálii s manželkou Laurou | foto: facebook T.Ferka

Politológ: Lajčák, či Šefčovič? Pre toto SMER-SD vyberá na prezidenta diplomata

Tomáš Ferko bol tiež ako šéf protokolu na čele komisie, ktorá ustanovila sporný dátum pohrebu exprezidenta Michala Kováča. Pohreb stanovili na dátum 13. októbra, kedy sa narodil kontroverzný prezident klérofašistického štátu Jozef Tiso, čo sa vtedy nezaobišlo bez kritiky.

Moderátor Strižinec s novým imidžom. Čo na to hovoríte?

Ferko je absolventom Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity M.Bela. V minulosti pôsobil podľa hovorcu prezidenta Romana Krpelana na ambasádach v Srbsku a Nemecku. Pred časom sme sa na neho pýtali v prezidentskej kancelárii aj ho priamo oslovili, aby sme zistili v akom príbuzenskom vzťahu je so súčasnou hlavou štátu Andrejom Kiskom. Ten ho ku sebe do paláca mal „stiahnuť“ z ministerstva zahraničných vecí. „Obráťte sa na tlačové oddelenie,“ odbil nás T.Ferko, keď sme jeho príbuzenský vzťah preverovali.

Reakcia hovorcu prezidenta, ktorý nedávno získal aj prestížne ocenenie Hovorca roka a je udeľované za profesionalitu a precíznu prácu, nebola kto vie ako seriózna: „Ferko je prezidentoveho starého otca sestry dcéry manžela bratranca syn. Snáď som to nepoplietol. Ministerstvo zahraničných vecí prepožičalo Ferka pre Kanceláriu prezidenta SR v roku 2015,“ napísal nám do redakcie Roman Krpelan.

FOTO: Vytancovaní a vysmiati. Smotánka to na plese v opere poriadne roztočila

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky