Jednou vetou

Exminister Drucker zvažuje návrat do politiky. Toto mu odkazujú z parlamentu!

Reakcie na založenie novej strany exministra Druckera vyvolalo nečakanú odozvu

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Ešte ani nezaložil stranu a už mu bývalí kolegovia z koalície aj opozície poriadne naložili. Toto povedali o exministrovi zdravotníctva a vnútra Tomášovi Druckerovi (40). Ako vidí jeho šance politológ?

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Na stoličke ministra vnútra sa dlho neohrial. Presne po 27 dňoch od vymenovania oznámil Tomáš Drucker (40) v apríli tohto roka koniec v ministerskom kresle. Dôvody jeho odchodu sú doteraz nejasné. Pripomeňme, že Drucker skončil potom, ako neodvolal Tibora Gašpara z postu policajného prezidenta, pričom na to nevidel dôvod a samotný Gašpar nemal v pláne vzdať sa funkcie.

Sladkosti aj kávička s kamoškou. Štýlová expolitička na záťahu v obchodoch.

Exminister Drucker svoju abdikáciu zdôvodnil zachovaním osobnej integrity. Líder Obyčajných ľudí Igor Matovič mal však pre jeho únik z vlády celkom iné vysvetlenie. Drucker podľa neho skončil po pozemkových kauzách, ktoré na neho líder OĽaNO vytiahol.

FOTO: Dcéra po Valkovi. Vie sa poriadne odviazať?!

Matovič útočil na Druckera krátko pred odstúpením kvôli pozemkom pri Trnave, či na Floride. Podľa neho Drucker spravil pri Trnave hotový podnikateľský zázrak s pozemkami a rovnako tak spravil zázrak aj na Floride, kde kúpil polovicu domu v radovej zástavbe na Floride o 120-tisíc eur lacnejšie než bol štandard. Tomáš Drucker pre hlavne.sk uviedol, že on sám je presvedčený, že medializované kauzy dostatočne vysvetlil.

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

Igor Matovič: Ľudia mu neuveria

Druckerov návrat do politiky sa u niektorých jeho bývalých kolegov stretol s negatívnymi reakciami. Drsný odkaz mu cez hlavne.sk poslal Igor Matovič, ktorý jeho strane nedáva šance. „Cap sa sám hlási za záhradníka. Myslí si, že keďže má kukuč ukrivdeného havinka, tak ľudia budú dostatočne hlúpi a túto hru mu uveria. Má miliónové majetky od firmy, ktorej predtým daroval zákazky, taký človek nie je vzorom, ale odstrašujúcim príkladom,“ rozohnil sa Matovič na Druckerovu adresu.

Igor Matovič | Foto: Michal Psota

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Martin Glváč: Nemal výsledky, robil len marketing

Prekvapivo kritický je aj podpredseda parlamentu Martin Glváč zo Smeru, pričom Drucker bol vo Ficovej aj Pellegriniho vláde nominantnom najsilnejšej koaličnej strany. „Beriem to ako žart, nakoľko jeho výsledky ako sa zdá, boli len marketingové a keďže nevyriešil a nevysvetlil dôvody, pre ktoré odišiel z ministerstva vnútra, alebo ktorých sa obával – myslím osobné kauzy – nepredpokladám, že by išiel do takéhoto boja. Žartom by som povedal, že krízový manažér krízu rieši a nie vytvára,“ reagoval M. Glváč na ambíciu bývalého kolegu z vládneho kabinetu založiť novú politickú stranu. Miernejší postoj má Glváčov stranícky kolega Dušan Jarjabek.

Martin Glváč (Smer-SD) | Foto: Michal Psota

Martin Glváč: Parlament je rizikové pracovisko! (FOTO)

„Nech sa páči, šancu má každý, ale jeho úspešnosť si absolútne netrúfam odhadnúť. Veď pozrite, koľko je tu politických strán,“ povedal Jarjabek. Predseda opozičnej SaS Richard Sulík je k plánom bývalého ministra zdravotníctva a vnútra zhovievavejší. „Je to jeho právo. Možno sa mu bude aj dariť, závisí od toho akými ľuďmi sa obklopí a aký bude mať program,“ uviedol.

Dušan Jarjabek | Foto: TASR

Danko opäť úraduje: Po horalkách ide najnovšie po „tomtom“

Má šancu?

Politológ Ján Baránek dáva novej strane Druckera nádej. „Tých politických strán vzniká viacero. On odišiel od Smer-u, respektíve dištancoval sa od nich, keďže nikdy členom strany nebol, tak možno chce z toho ťažiť. Nikdy nemal nejaké extra kauzy, tak možno zvážil, že to využije. Šancu určite má, lebo šancu má na začiatku každý. Otázka je ako ju využije, akú stranu, s akým programom a akými ľuďmi vlastne postaví,“ komentoval vznikajúco politický subjekt Baránek.

Nájdete nás aj na facebooku – Pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky