Jednou vetou

Exminister Kaník odkazuje Beblavému: Hanbíš sa za naše reformy?

Ľudovít Kaník a Miroslav Beblavý v časoch, keď spolu viedli ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Nastavil mu zrkadlo. Exminister práce Ľudovít Kaník poslal jasný odkaz Miroslavovi Beblavému. Práve líder strany SPOLU - občianska demokracia čoraz častejšie totiž čelí otázkam o svojej politickej minulosti, najmä obdobie druhej Dzurindovej vlády (2002 - 2006), kedy bol štátnym tajomníkom pod spomínaným Kaníkom. Pozrite sa, čo Beblavému odkazuje bývalý šéf:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Riadne mu to natrel. Exminister práce cez víkend poslal štipľavý odkaz svojmu bývalému kolegovi – podriadenému. Miroslav Beblavý totiž v rokoch 2002 – 2006 v čase druhej vlády Mikuláša Dzurindu robil Kaníkovi štátneho tajomníka.

FOTO: Výmena kabáta? Kakaovník Adamec má nové politické ambície

„Zaráža ma, že M. Beblavý namiesto toho aby sa smelo a hrdo hlásil k tomuto obdobiu ( pozn.red. vo funkcii štátneho tajomníka ), k reformám, ktoré sa vtedy uskutočnili, ktoré dodnes fungujú, neboli zrušené, naopak nadväzujú na ne všetky následné vlády, sa vykrúca a tvári ako by tam snáď ani nebol,“ píše Kaník v príspevku.

VIDEO: Takto chcú spolupracovať v budúcej vláde? Matovič s Hlinom po sebe zase prskali

Miroslav Beblavý, programový líder koalície Progresívne Slovensko a SPOLU totiž neraz tvrdí, že sa novou stranou – SPOLU snaží na Slovensko priniesť zmenu. „Zmenu k lepšiemu môžu zaistiť len najlepšie pripravení. Nestačí vymeniť figúrky,“ hovorí Beblavý na svojej webovej stránke.

Status exministra práce na sociálnej sieti:

Ľudovít Kaník sa k Miroslavovi Beblavému vyjadril na svojom Facebooku | Zdroj: facebook ĽK

 

Harabin ide do politiky: Kto s ním plánuje spolupracovať?

Exminister Kaník je už dlhší čas mimo politiky, avšak naďalej aktívne komentuje dianie a zaujíma sa o vývoj na domácej politickej scéne. O Miroslavovi Beblavom je známe, že okrem SDKÚ, kedy bol najmladším štátnym tajomníkom v histórii bol istý čas nezaradeným poslancom, v roku 2016 ako podpredseda strany Sieť kandidoval do parlamentu.

Z tej Beblavý vystúpil po tom, ako sa Sieť vytvorila vládu spolu so Smerom-SD, SNS a Most-Híd. Neskôr Sieť z koalície vypadla a časť poslancov prešlo do poslaneckého klubu Most-Híd. Miroslav Beblavý sa na jar 2017 spojil s inými poslancami, s ktorými založili stranu SPOLU – občianska demokracia.

Sulík ich vykopol z kandidátky, no v iných stranách zrejme nepochodia

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší