Jednou vetou

Exminister Lajčák na nové pôsobisko. Toto bude jeho nová agenda

Miroslav Lajčák počas zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave 5. decembra 2019, archívne

FOTO TASR - Martin Baumann

Ministerstvo tiež uviedlo, že Slovensko bude naďalej podporovať dosiahnutie komplexnej a právne záväznej dohody medzi Belehradom a Prištinou.

Bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák bude pôsobiť ako osobitný predstaviteľ Európskej únie (EÚ) pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu. Agentúru SITA o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí (MZV).

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR víta vymenovanie Miroslava Lajčáka za osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu,“ píše sa vo vyhlásení rezortu diplomacie.

Ministerstvo tiež uviedlo, že Slovensko bude naďalej podporovať dosiahnutie komplexnej a právne záväznej dohody medzi Belehradom a Prištinou. „Ako aj všetky krajiny regiónu pri ich reformách, prehlbovaní regionálnej spolupráce, vzájomnom zmierení a najmä pri plnení podmienok pre vstup do EÚ,“ uviedol rezort diplomacie.

Novú Lajčákovu úlohu považuje MZV za „dôležitú a náročnú“ a má v pláne poskytnúť mu pri jej plnení plnú podporu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky