Jednou vetou

Exriaditeľ vojenských tajných: Vyhrážajú sa mi

Roman Mikulec

autorská koláž hlavne.sk, TASR

To sú ale praktiky! Roman Mikulec, bývalý riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby v časoch, keď bola premiérkou Iveta Radičová, má opäť problém. Tvrdí, že sa mu vyhrážajú, narušili mu súkromie, posielajú fotky ktoré si vymieňal s priateľkou a spája to s Vojenským spravodajstvom. O čo presne ide?

Komu veríte vy? Prezidentovi alebo úradu vlády?

Roman Mikulec ako riaditeľ VSS upozornil na čudné praktiky svojich predchodcov, ktorí mali tunelovať vojenskú tajnú službu. Po tom, čo so svojím vtedajším zástupcom V. Suchodolinským vypracovali o tunelovaní správu a tá sa dostala v roku 2013 na verejnosť, začali problémy. V jeho aute našli policajti pamäťovú kartu s citlivými údajmi. Od začiatku tvrdil, že mu ju do auta podstrčili. Súd vlani rozhodol, že Roman Mikulec je nevinný.

Problémy sú tu však zas. Hoci je už v civile, uviedol R. Mikulec pre hlavne.sk, že sa mu niekto vyhráža. Dostal mail  „Sleduj články, ktoré budú uverejnené v budúcnosti v bulvárnych médiách. Staraj sa o seba, nie o druhých.“ A dostal aj fotografie, ktoré si vymieňal so súčasnou i bývalou priateľkou.

„Ako je chránené súkromie občanov čo sa týka nejakej komunikácie alebo súkromného obsahu.  Fotka v prílohe mailu bola v telefóne, ktorý mi zobrali policajti v roku 2013 a keď mi ho vrátili, už sa nedal spustiť. A potom tam boli fotky z nedávnej minulosti, odfotené mojím alebo priateľkiným telefónom, posielali sme ich cez sms. Tak to ako je chránené súkromie a kto sa k nim vie dostať?“ – pýta sa Roman Mikulec.

Exkluzívne foto: Tajné stretnutie Kisku s hlavným organizátorom protestov

Čo mailu predchádzalo? „Pred dvoma dňami som verejne v médiách povedal, že neprídem na oslavu 25. výročia vojenského spravodajstva,“ vyhlásil R. Mikulec. Účasť odmietol preto, že riaditeľ Vojenského spravodajstva Ján Balciar dodnes nevysvetlil svoje lukratívne majetky a medzi pozvanými mali byť aj ďalší exfunkcionári tajnej služby, na ktorých upozorňoval, že tunelujú Vojenské spravodajstvo, napríklad Ľubomír Skuhra či Ľubomír Benkovský. Spája výhražný mail s tým? „Také boli následné kroky, tak logicky z toho vychádzam. Inak netuším, prečo by sa to malo diať,“ uviedol R. Mikulec pre hlavne.sk.

Trestné oznámenie zatiaľ na polícii nepodal. Čo hovorí na najnovšie tvrdenia svojho exfunkcionára minister obrany Peter Gajdoš a riaditeľ Vojenského spravodajstva generál Ján Balciar? „Nebudeme reagovať,“ uviedla hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Rozkoly medzi prezidentami a premiérmi na Slovensku nie sú nič výnimočné

Roman Mikulec | foto: facebook R.M.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky