Jednou vetou

Facebooková stránka polície prispieva k vyšetrovaniu trestnej činnosti

Ilustračné foto

Polícia SR

Oficiálna stránka Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook s názvom Polícia Slovenskej republiky od svojho spustenia prispieva k vyšetrovaniu trestnej činnosti. Uviedol to v utorok pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Oficiálna stránka Policajného zboru bola spustená v apríli minulého roka a v krátkom čase sa stala najsledovanejšou stránkou na sociálnej sieti spomedzi štátnych inštitúcií. Za necelý rok presiahla hranicu 100.000 fanúšikov a momentálne je ich už nad 130.000. „Dodávame, že denne je od verejnosti prijatých v priemere 25 súkromných správ,“ povedal ďalej hovorca.

Lučanský: V kauze únosu Vietnamca je polícia súčinná, koná aj proaktívne

„Chcem sa poďakovať občanom, ktorí nám prostredníctvom modernej formy komunikácie posielajú informácie, ktoré využívame či už na vyšetrovanie prípadov trestných činov, alebo v pátraní po hľadaných a nezvestných osobách. Svoju zásluhu na tom majú aj tí, ktorí naše výzvy o pomoc šíria ďalej medzi svojich priateľov,“ povedal v utorok prezident Policajného zboru Milan Lučanský.

On-line komunikácia s verejnosťou poskytuje pre mnohých občanov alternatívu pre číslo 158, na ktoré by sa možno zdráhali zavolať. On-line komunikácia na Facebooku však nie je zabezpečená 24 hodín denne a neslúži pre život ohrozujúce prípady. Vtedy sú občania povinní bezodkladne volať na číslo 158, dodal Wäldl.

Môže vás zaujímať

Pellegrini Sólymosovi: Ožral si sa? Pobil si sa? Toto by si mal urobiť!