Jednou vetou

Fico by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súdu, uviedol Žiga

Minister hospodárstva Peter Žiga

foto: TASR

Premiér Robert Fico (Smer-SD) by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súdu SR. Uviedol to podpredseda vládnej strany Smer-SD a minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý si však vie Fica veľmi dobre predstaviť aj ako mimoriadne dobrého a schopného predsedu novej Európskej komisie.

Žiga reagoval na medializovanú informáciu, že premiér údajne uvažuje o kandidatúre na Ústavný súd a spája ju s pozíciou predsedu tohto súdu. Takéto úvahy sú podľa jeho slov „úplne zbytočné špekulácie“.

„Ale čisto hypoteticky, tak ako som presvedčený, že by bol premiér Robert Fico vynikajúcim predsedom Ústavného súdu, rovnako si ho viem veľmi dobre predstaviť aj ako mimoriadne dobrého a schopného predsedu novej Európskej komisie,“ uviedol minister pre TASR.

Žiga sa vyjadril aj k otázke opätovnej kandidatúry prezidenta SR Andreja Kisku. „Čo sa týka úvah o odchode pána prezidenta, je okolo toho zbytočne veľa špekulácií,“ myslí si Žiga. „Som presvedčený, že keď pán prezident usúdi, že nastal vhodný moment, určite bude konať zodpovedne a bude o svojom rozhodnutí verejnosť informovať,“ doplnil.

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy