Jednou vetou

Hra o slovíčka nie je vhodná, podstatný je výsledok, vyhlásil Fico

Robert Fico

Foto: TASR - Marko Erd

Hra o slovíčka nie je vhodná a podstatné je, že sa traja najvyšší ústavní činitelia zhodli na potrebe upokojenia spoločnosti. Vyhlásil to predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) po piatkovom stretnutí troch najvyšších ústavných činiteľov, na ktorom sa im nepodarilo dospieť k jednotnému zneniu memoranda k súčasnej situácii v krajine.

aktualizované: 15:05

Zároveň avizoval, že tento víkend sa stretne s koaličnými partnermi, aby hľadali konkrétne riešenia na upokojenie situácie. Hneď ako sa dohodnú na konkrétnych krokoch, bude o nich Fico informovať prezidenta Andreja Kisku.

Premiér tvrdí, že na poludňajšie stretnutie na Bratislavský hrad šiel s nádejou, že sa podarí vyjadriť spoločnú snahu o stabilitu krajiny a upokojenie verejnosti. „Napriek tomu, že sme na formu mali rôzne názory, naše spoločné posolstvo zaznelo jasne: máme jedno jediné spoločné želanie, aby bol v spoločnosti zachovaný pokoj,“ deklaroval.

Kiska: Nie je korektné prísť so zásadne iným návrhom textu

Podľa Fica je prirodzené, že traja ľudia môžu mať na spoločné vyhlásenie rôzne pohľady. Tvrdí však, že hra o slovíčka nie je vhodná, lebo by to bolo malicherné. „Podstatný je výsledok, a ten je jednoznačný: traja najvyšší ústavní činitelia si želajú pokoj v spoločnosti,“ odkázal.

Fico uistil, že právo na zhromažďovanie a vyjadrenie vlastného názoru sú základné atribúty demokracie. „Slovensko je demokratická krajina. Ako predseda vlády by som chcel poprosiť občanov, aby zachovali pokoj, nenechali sa uniesť prípadnými provokáciami a zabránili škodám na zdraví a majetku,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Tohoročné oslavy 76. výročia SNP budú sprevádzať prísne opatrenia