Jednou vetou

Fico mieri do hospodárskeho výboru, Kaliňák do ústavnoprávneho

Na snímke sprava poslanci NR SR Robert Kaliňák, Ľubomír Vážny a Robert Fico (SMER-SD) počas 30. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 23. marca 2018. Jej hlavným bodom je rokovanie o Programovom vyhlásení vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) a s tým spojená žiadosť jeho kabinetu o dôveru poslancov. Vládny program je takmer totožný s tým, ktorý prijala vláda Roberta Fica (Smer-SD) ešte v roku 2016.

FOTO TASR - Martin Baumann

Expremiér Robert Fico (Smer-SD) bude ako poslanec parlamentu členom Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) bude pracovať ako člen Ústavnoprávneho výboru. Rozhodli o tom v piatok poslanci hlasovaním.

Exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) bola zvolená za členku ľudskoprávného výboru a Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

Noví poslanci

Najvyšší zákonodarný zbor je obmenený. Poslanecký sľub v piatok zložili náhradníci Mária Janíková (Smer-SD) a Ladislav Balódi (Most-Híd), ktorí nastúpili za nových členov vlády Richarda Rašiho (Smer-SD) a Gábora Gála (Most-Híd). „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“ Takto znie ústavou predpísaný sľub poslanca, ktorý sa potvrdzuje slovom „sľubujem“ a podpisom.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela