Fico: Nebránim sa pozerať jedným okom dopredu, druhým dozadu

Člen vedenia vládnej strany Smer-SD Vladimír Faič, predseda Smer-SD a premiér SR Robert Fico a manažér Smer-SD Ján Richter na sneme strany Smer - sociálna demokracia v Martine v sobotu 9. decembra 2017

Foto: TASR

Líder Smeru-SD má úplne inú predstavu, ako riadiť stranu z hľadiska komunikácie vedenia a regionálnych štruktúr. Povedal to v záverečnom slove na sneme Smeru-SD v Martine.

„Na Madagaskare existuje príslovie, že je správne jedným okom sa pozerať dopredu a druhým niekedy dozadu. Ja sa tomu nebránim. Som presvedčený, že každá úroveň riadenia strany bude využitá na to, aby sme povedali, či chceme, alebo nechceme naštartovať naše motory,“ odkázal delegátom. Zároveň avizoval, že na predsedníctve sa v blízkej budúcnosti vykonajú zmeny týkajúce sa krajských aj okresných šéfov Smeru-SD.

Ak do nás pôjdu kameňom, my pôjdeme dvoma, povedal Fico na sneme Smeru-SD

Fico si zároveň uvedomuje, že súčasný generálny manažér strany Ján Richter, ktorý zastáva aj funkciu ministra práce, je vyťažený. „Uvedomujem si, že pri takom vyťažení, ako má Ján Richter, je komplikované riadiť procesy v strane. Riešime to,“ uistil.

Premiér na záver zdôraznil, že nepovažuje stranu za firmu. „Strana, to je obrovské množstvo ľudí a príbehov. Moja trpezlivosť je božská. Niektorí hovoria, že to až príliš preháňam s ústretovosťou. Ale nie je možné riadiť stranu tak, že budem búchať po stole. Každý proces musí prejsť ľudskou diskusiou,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu