Fico o Kollárovom spojení s mafiou: Odpoveď na seba nenechala dlho čakať!

Predseda vlády Robert Fico a šéf strany hnutia Sme Rodina Boris Kollár. foto : Hlavne.sk
Vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyvolala veľký rozruch v spoločnosti i vo vláde. Posledné dni sme svedkami ostrého slovného súboja medzi koalíciou a opozíciou, ktorý sa každým dňom stupňuje. Premiér Robert Fico útočí na všetky možné strany a najnovšie to schytal i šéf hnutia Sme Rodina Boris Kollár. Toto je jeho odpoveď!

Od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prešiel viac ako týždeň, ktorý bol veľmi náročný pre Slovenskú spoločnosť i vládu. Ostrá kritika sa valí predovšetkým na stranu Smer-SD, ktorá to ako vyzerá úspešne zvláda.  Od krutej popravy novinára sa pred novinárov viackrát postavil premiér Robert Fico, policajný prezident Tibor Gašpar i opozičné strany, predovšetkým SaS a OĽaNO. Sme svedkami politickej prestrelky, ktorá neminula ani prezidenta Andreja Kisku.

Na toho vytiahol Robert Fico údajne stretnutie s vplyvným americkým finančníkom Georgom Sorosom a podľa Roberta Fica Kiska spúšťa hazardné politické hry, ktoré sú mimo ústavného rámca a ich scenár sa nepísal na Slovensku. Podľa neho zrejme prezident chce aby na v našej krajine došlo k mocenskému prevratu bez rešpektovania demokratický pravidiel a vládla tu opozícia. ,,Rešpektujte voľby a výsledky parlamentných volieb a postupujte zodpovedne voči krajine a jej občanom,“ odkázal premiér Fico na stredajšej tlačovej bese.

Robert Fico: Kollár mal vzťahy s mafiou!

Predseda vlády Fico taktiež na stredajšej tlačovej besede avizoval, že v tejto politickej hre je i šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár. Ten sa v stredu predpoludním stretol s prezidentom. Práve Andrej Kiska vyhlasuje, že náš štát je mafiánsky, čo považuje Fico za vtipné aj z toho dôvodu, že Kollár s ktorým sa stretol má k údajne mafií blízko. ,,Predseda strany Sme rodina Boris Kollár mal evidentné vzťahy s mafiou,“ naznačil Fico na základe fotiek z dovolenky na Kube (2006), na ktorých je Kollár  spoločne s podnikateľom Tomášom Rajeckým a šéfom mafiánskej skupiny Piťovcov Jurajom Ondrejčákom. Ten je vo väzení na základe zadržania v novembri 2011 a v roku 2014 bol odsúdení na 16. rokov za riadenie zločineckej skupiny, nedovoleného ozbrojovania a poškodzovanie cudzej veci.

Snímka z dovolenky, na korej je Kollar spoločne s podnikateľom Rajeckým a šéfom Piťovcov Ondrejčák. foto : Nový Čas

Boris Kollár na rokovaní s prezidentom Andrejom Kiskom rozoberali hlavne postoj k aktuálnemu politickému dianiu, no o rekonštrukcií vlády sa údajne nerozprávali.  ,,Sme presvedčení, že v takejto situácii je jediná férová možnosť obráti sa na občanov, aby rozhodli vo voľbách o budúcnosti Slovensko,“ hovorí Kollár s tým, že jeho hnutie Sme Rodina podporí podpismi mimoriadne zvolanie schôdze NR SR na odvolanie vlády a spoločne budú hlasovat za!

Čo hovorí Kollár na Fica?

Po tom, ako na stredajšej tlačovej besede spájal premiér Fico šéfa hnutia Sme rodina Borisa Kollára s mafiou nenechala na seba odpoveď dlho čakať. ,,Ja som tieto veci už dávno vysvetlil a nemám problém tu pred vami stáť. Nebudem utekať zadnými dverami ako to robí pán Danko, alebo premiér,“ povedal po rokovaní s prezidentom Kiskom novinárom Kollár.

,,Nemôžem za to s kým som vyrastal, ale s tými ľuďmi som sa rozišiel. Pán premiér s nimi nevyrastal, ale dnes s nimi bije bandu a má ich na úrade vlády,“ pokračuje Kollár. ,,Tu vidíte štandartných politikov : kradne, klame, podvádza a potom keď mu na to prídu tak sa to snaží prekryť,“ dodáva na záver Boris Kollár.

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva