Jednou vetou

Fico prijme nomináciu SNS na post ministra školstva

Rezort školstva, vedy, výskumu a športu patrí SNS, preto prijmem jej nomináciu, pokiaľ ide o nového ministra. V diskusnej relácii televízie TA3 V Politike to uviedol predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).

„To je nominácia SNS, je to školstvo, ktoré jej patrí, ja túto nomináciu prijmem a predložím návrh prezidentovi, ktorý už takisto bol kontaktovaný, pokiaľ ide o možné termíny,“ povedal Fico. S kandidátom sa však plánuje stretnúť. „Ak všetko bude tak, ako by malo, tak predpokladám, že v stredu by mohla byť vláda kompletná, v stredu by nový minister školstva mohol sedieť s nami,“ doplnil.

Premiér zopakoval, že v pondelok (11.9.) Smer-SD, SNS a Most-Híd podpíšu dodatok ku koaličnej zmluve. „Po dlhých, dlhých rozhovoroch, popri fungujúcej vláde a fungujúcom parlamente, sa s vysokou pravdepodobnosťou zajtra všetci traja stretneme, už som ráno posielal aj návrhy na termín a miesto stretnutia, pričom chceme podpísať dodatok ku koaličnej zmluve, ktorý je spracovaný,“ priblížil Fico.

Okrem pravidelných pondelkových stretnutí predstaviteľov koaličných strán či intenzívnejšej komunikácie na úrovni krajov a okresov, podľa dodatku by mala byť aj lepšia komunikácia pri predkladaných vládnych materiáloch. „Dohodli sme sa, že ministri nebudú môcť len tak v stredu pod pazuchou priniesť na vládu nejaký materiál, ale budú ho musieť deň predtým dať k dispozícii koaličným partnerom,“ dodal Fico.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky