Jednou vetou

Fico sa nezachoval zodpovedne, len posunul loptu na Dankovu stranu, tvrdí Gröhling

Poslanec Branislav Gröhling (SaS)

Foto: TASR

Stredajšie slová premiéra Roberta Fica (Smer-SD) nesvedčia o patričnej zodpovednosti, ktorú by mal predseda vlády v prípade eurofondovej kauzy na ministerstve školstva preukázať.

Uviedol to tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling v reakcii na vyhlásenie Roberta Fica, ktorý požiadal predsedu SNS, aby v súvislosti s „podozreniami, ktoré pretrvávajú“, navrhol meno nového ministra školského rezortu.

Premiér mal pristúpiť ku kauze zodpovedne

„Ak by pán premiér pristúpil zodpovedne k celej kauze, tak nemal posúvať loptičku na pána Danka, ale mal dať sám prezidentovi SR návrh na odvolanie pána Plavčana,“ uviedol Gröhling.

Dodal, že ani stredajším vyhlásením sa kauza nekončí a Slovensko naďalej čelí škandálu a tomu, že v dôsledku kauzy príde o miliónové zdroje, ktoré mohli byť použité v školstve. Uviedol tiež, že bude pozorne sledovať kroky nového ministra, odmietol však špekulovať nad možnými kandidátmi.

Budúcnosť koalície

Pri otázke, aký dosah môže mať súčasný vývoj na budúcnosť koalície, odkázal na tlačovú konferenciu lídra strany Richarda Sulíka, ktorý sa o 16.00 h má k tejto téme vyjadriť.

Na odchod ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) v stredu vyzval premiér Robert Fico(Smer-SD). Zdôvodnil to tým, že si vládna koalícia nemôže dovoliť hazardovať s dôverou verejnosti, naštrbenou udalosťami na ministerstve školstva. Predsedu SNS Andreja Danka požiadal, aby v čo najkratšom čase navrhol nového šéfa školského rezortu.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela