Jednou vetou

Fico sa pustil do Bugára: Je to obyčajný zradca

Robert Fico, archívne

Foto: Michal Psota

Najväčším sklamaním pri hlasovaní v Národnej rade SR (NR SR) je permanentné zradcovstvo Bélu Bugára a jeho strany Most-Híd. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Parlament v utorok schválil návrh vlády, aby sa poslanci návrhom novely zákona o sociálnom poistení zaoberali v skrátenom legislatívnom konaní. Zavedenie trinástych dôchodkov tak plénum prerokuje v zrýchlenom režime na aktuálnej schôdzi. V štandardnom režime sa poslanci návrhmi zákonov zaoberajú na dvoch parlamentných schôdzach. Poslanci pléna za stranu Most-Híd sa na mimoriadnej 58. schôdzi od jej začiatku nezúčastňujú.

Za skrátené konanie k trinástym dôchodkom hlasovalo 76 poslancov, deväť poslancov sa zdržalo. Okrem poslancov za Smer-SD, Slovenskú národnú stranu a Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko sa na hlasovaní zúčastnili aj poslanci za hnutie Sme rodina, ktorí sa zdržali hlasovania, Eduard Adamčík z Mostu-Híd a niekoľkí nezaradení poslanci.

Fico na tlačovke potvrdil, že v tejto veci nerokoval ani s hnutím Sme rodina, ani s Eduardom Adamčíkom.

Predseda Smeru-SD sa vyjadril aj k neúčasti predstaviteľov strany v nedeľnej diskusnej relácii RTVS a v pondelkovej diskusnej relácii, ktorú spoluorganizovali Hospodárske noviny a Rádio Expres. Na diskusiách sa mal zúčastniť volebný líder strany Peter Pellegrini.

Ten je však od nedele hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici. Nahradiť ho mal práve Fico. „V nedeľu som bol dosť ďaleko od Bratislavy. Vôbec nikto od nás nerátal, že by som mal ísť do relácie. Nebol plán, aby som sa ja zúčastnil na diskusiách, ani v nedeľu, ani v pondelok, tak mňa do toho neťahajte. So mnou to nemá nič spoločné,“ povedal Fico.

Danko miesto debaty utiekol z predvolebnej debaty: Som martýr!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky