Jednou vetou

Fico sa zastal Glváča: Kočner mal kontakty so stovkami ľudí

Podpredseda NR SR Martin Glváč (Smer-SD)

foto: MIPS/hlavne.sk

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa zastal podpredsedu Národnej rady SR Martina Glváča (Smer-SD), ktorý mal kontakty s podnikateľom Marianom Kočnerom obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Fico potvrdil, že sa s ním tiež stretol na rôznych spoločenských podujatiach ako množstvo iných ľudí.

Matovič a SaS žiadajú odvolanie Šufliarskeho, ten plánuje zverejniť sms konverzáciu s Kočnerom sám

„Kto nestretol Mariana K.? Ja som ho stretol, na spoločenských podujatiach. Bol spoločensky mimoriadne aktívny,“ povedal Fico na tlačovej konferencii v parlamente. Na otázku, či si s ním vymieňal SMS správy odvetil, že asi by ich už novinári mali. „A keby ste ich mali, už tu do mňa hádžete trojmetrové nože,“ doplnil.

Glváč podľa Ficových slov neurobil nič zlé. „Ak v minulosti je nejaký človek, ktorý je spoločensky aktívny, pozná milión ľudí v krajine, baví sa s nimi, znamená to, že týchto milión ľudí treba zatvoriť? A za čo? Pán Glváč neurobil nič. Ak si s ním písal, ako stovky iných ľudí a nie je tam žiadne podozrenie z trestnej činnosti, prečo by som mal niekoho kádrovať? Ak táto komunikácia bola pred obvinením z trestného činu,“ uviedol Fico.

Glváč: Chcú odchod Sulíka a Matoviča

Marian Kočner mal podľa Fica kontakty so stovkami ľudí a politikmi z celého Slovenska. Expremiér odmieta spájanie iba so Smerom-SD. „Smer s týmto nemá nič spoločné,“ vyhlásil Fico. Pripomenul, že s Kočnerom sa stretol napríklad aj šéf SaS Richard Sulík ako predseda parlamentu, ktorý sa s ním rozprával o vtedajšej voľbe generálneho prokurátora.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky