Jednou vetou

Fico naznačil budúcnosť Šefčoviča

Slovensko chce do súboja o posty v Európskej komisii (EK) znovu postaviť jej súčasného podpredsedu Maroša Šefčoviča. Informoval o tom predseda vlády SR Robert Fico počas jeho piatkovej pracovnej cesty na summit EÚ v Bruseli. Reagoval tak na špekulácie o Šefčovičovej možnej kandidatúre na prezidenta SR.


„Pokiaľ ide o Slovensko, my chceme do súboja o významné pozície v Komisii nasadiť opäť Maroša Šefčoviča, pretože je to človek, ktorý preukázal úžasné schopnosti,“ povedal Fico.

„Prezidentské voľby sú až niekedy v marci budúceho roka a prelínajú sa s voľbami do Európskeho parlamentu. A ja si myslím, že v prípade Maroša Šefčoviča – ktorý by inak bol veľmi dobrým kandidátom na prezidenta – by som veľmi privítal, ak by využil všetky schopnosti, ktoré nabral v tomto prostredí, a zabojoval za Slovensko,“ priblížil premiér. Zdôraznil však, že v tomto období, rok pred voľbami, nemôže nič garantovať.

Premiér zároveň potvrdil, že počet členov kolégia EK by sa zmeniť nemal. „Naďalej platí, že Komisia bude mať toľko členov, koľko je členských štátov EÚ,“ spresnil a dodal, že najmä malé krajiny EÚ „sa nemusia obávať straty vplyvu v tomto významnom orgáne“.

Môže vás zaujímať

Po Pellegrinim už aj Raši odkazuje Matovičovi: Prestaňte s týmto!