Jednou vetou

Fico: Stále býva v byte podvodníka!

Kedy sa expremiér vysťahuje z kontroverznej bytovky?

autorská koláž hlavne.sk, TASR

5 rokov väzenia - to je stredajší verdikt Okresného súdu Bratislava 2 pre podnikateľa Ladislava Bašternáka za nadmerné dvojmiliónové uplatnenie daní. Ladislav Bašternák je známy aj ako prenajímateľ bytu, v ktorom žije expremiér a predseda SMER-SD Róbert Fico. Ten si až doteraz až takú ťažkú hlavu z prenajímateľa Bašternáka nerobil. V luxusnom byte so zariadením exkluzívnej dizajnérskej značky totiž býva napriek obrovskej kritike naďalej. Lenže odsúdenie by malo jeho postoj zmeniť...

„Len čo bude vznesené obvinenie, tak pochopím, že tam jednoducho nemôžem zostať“ tieto slová zazneli z úst Róberta Fica 25.02.2017. „Mám nejaké dve-tri veci. Keď kupujete byt, tak to kúpite za jeden deň? Tak mi dajte nejaký čas.“ vyhlásil o niekoľko mesiacov neskôr. Odvtedy však ubehli takmer dva roky a Fico v Bašternákovom byte býva aj naďalej! Stanovisko k vysťahovaniu však aktuálne stále nemá. Reagovať nevedel ani jeho hovorca Ján Mažgút.

Súd rozhodol: Bašternák je vinný, patrí do basy!

Na názor sme sa teda opýtali známeho politológa, Jána Baránka. „Pokiaľ mám platné informácie, Fico už dávnejšie hovoril, že si nájde ubytovanie, takže zrejme to stále platí. Navyše Bašternák sa odvolal, takže ešte musíme počkať na to odvolanie, ako dopadne.  Teraz už je ale ten čas, aby pán Fico to zháňanie nového ubytovania možno urýchlil. Lebo on to už avizoval dávnejšie, že si zháňa ubytovanie, tak asi by mal pridať,“ uviedol Ján Baránek pre hlavne.sk.

Rajtár podal trestné oznámenie v kauze Bonaparte, obsahuje zmapované prevody

K urýchlenému vysťahovaniu Fica vyzýva aj opozícia. A ako sa k obvineniam a situácií vyjadruje samotný obvinený Bašternák?

Na akékoľvek otázky po súde odpovedať odmietol. Nevyjadril sa ani k otázke, či takmer dva milióny eur, ktoré daňovému úradu vrátil, mohli byť tvorené z nájmu, ktorý mu má Róbert Fico mesačne platiť. Mlčal tiež pri otázke, prečo 31.októbra 2018 daroval vilu na Slavíne svojej manželke. Som vinný,“ vyhlásil na súde. Proti rozhodnutiu súdu sa však rozhodol odvolať.

Saková: Rešpektujem rozhodnutie súdu v prípade Bašternáka

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky