Jednou vetou

Fico zatiaľ nereagoval na slová GP Čižnára o zlyhávaní štátu

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

foto: TASR

Predseda koaličnej strany a poslaneckého klubu Smeru-SD Robert Fico nateraz neodpovedá na otázky o zlyhávaní štátu, o ktorom hovoril generálny prokurátor Jaromír Čižnár v súvislosti s problémami farmárov pri agrodotáciách.
Novinári sa Fica v parlamente pýtali na jeho názor, ale bývalý premiér odmieta odpovedať na chodbách parlamentu.

„Bude tlačová konferencia,“ vyhlásil Fico pri odchode z tlačovej konferencie, na ktorej hovoril o opatreniach pre ťažko zdravotne postihnutých. Aktuálnym politickým témam sa zatiaľ nevenoval, hoci avizoval, že to bude na tlačových konferenciách robiť.

Matečná bude zrejme čeliť odvolávaniu

Čižnár na tlačovej konferencii kritizoval ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú (nom. SNS) aj Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA). Systém prideľovania agrodotácií je podľa neho nastavený zle, označil ho za „chorý“. Malých farmárov sa generálny prokurátor zastal. Štát podľa neho v tejto veci „absolútne zlyháva“, namiesto toho, aby malých farmárov chránil, likviduje ich.

Generálny prokurátor prisľúbil na stretnutí farmárom vyšetrenie ich prípadov priamo na Generálnej prokuratúre SR. Z vyšetrovania by sa tak mali vylúčiť okresné aj krajské prokuratúry.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky