Jednou vetou

Finančník Béreš zrejme nebude kandidovať za prezidenta SR

Imrich Béreš
Imrich Béreš patrí medzi známe osobnosti biznisu.

Foto: TASR

Finančník Imrich Béreš, ktorý oznámil zámer kandidovať za prezidenta SR v budúcoročných voľbách a spustil petíciu na podporu kandidatúry, sa zrejme o najvyšší post v štáte uchádzať nebude. Naznačil to v stanovisku, ktoré v utorok večer zaslal médiám.

„Udalosti posledných dní a hodín vážnym spôsobom zasiahli do súkromia a pohody mojej rodiny. Ja osobne som bol pripravený znášať akékoľvek útoky, ale nepočítal som s tým, že budú trpieť moji najbližší,“ píše Béreš. Hovorí o slzách matky, strachu syna, obavách o zdravie.

„Uvedomil som si, že od mojich najbližších nemôžem vyžadovať takúto obeť. Sú to pre mňa najdôležitejší ľudia, drahší, než akákoľvek verejná funkcia. Moje odhodlanie a pripravenosť pomôcť tejto krajine nevzdávam, len ho budem realizovať tak ako doteraz,“ doplnil.

Béreš oznámil svoju kandidatúru v pondelok (16.4.). Chcel byť občianskym kandidátom. Či by sa do boja o palác skutočne zapojil, malo závisieť od výsledku petície, v ktorej chcel získať 30.000 podpisov od ľudí. Na tlačovej konferencii tiež odmietol medializované informácie, že mal napadnúť svoju bývalú ženu. Avizoval právne kroky.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska ešte nepovedal, či sa pokúsi obhájiť svoj post. O kandidátoch už rozmýšľajú aj politické strany, zatiaľ nikoho nepredstavili. Kandidatúru už oznámil Radovan Znášik, ktorý sa chce o hlasy voličov uchádzať ako občiansky kandidát. Záujem o prezidentský palác avizoval aj bezpečnostný analytik Juraj Zábojník.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky