Financuje z úplatkov na Okresnom úrade podnikateľ Tomáš W. svoju haciendu?

Tomáš W. vlastní haciendu neďaleko Bratislavy

autorská koláž hlavne.sk, jps

Prenádherné! Úžasný, obrovský dom s vežičkami, vlastným parkom aj altánkami s ihriskom - vlastní na rozľahlom pozemku v obci Borinka pri Bratislave podnikateľ Tomáš W. "To nie je dom, to je palác," skonštatoval miestny obyvateľ. A veru áno! Jeden z obvinených v korupčnej kauze Okresného úradu z prijímania úplatkov a prania špinavých peňazí si žije ako kráľ.

Vieme ako fungovali skorumpovaní úradníci na Okresnom úrade. Bude z toho megaškandál!

Kauza brania úplatkov na Okresnom úrade Bratislava je veľmi živá, obvinenia sa priebežne rozrastajú a hlavne.sk ju s vami pozorne sleduje. V auguste polícia obvinila vedúcu oddelenia životného prostredia Miroslavu G. a referenta z jej oddelenia z toho, že vydávali kolaudačné rozhodnutia na základe úplatkov.

Korupčná kauza na úrade, ktorý obsadil Bugárov Most-Híd. Skloňuje sa aj meno vicestarostu Rače

Medzi obvinenými boli však aj podnikatelia, ktorí vytvorili firmy, cez ktoré úplatky šli. Jedným z nich je aj Tomáš W.

„Fungovalo to tak, že keď ste prišli na Úrad, vedúca oddelenia vás poslala rovno do nastrčenej firmy, hoci mali povolenie rovno vydať oni… Časom si už stavebné firmy zvykli a chodili sami rovno do nastrčených spoločností,“ povedal pre hlavne.sk utajený zdroj.

Divoká megavýstavba v Bratislave

Takto si po zatknutí a obvinení zakrýval Tomáš W. svoju tvár. 
foto: TV Markíza                                                                                                                                         

ODPORÚČAME: Nenahraditeľní. Rezník sa obklopil odídencami

A my sme sa pozreli na majetok obvinených. Tomáš W. (68), ktorý bol konateľom v nastrčenej firme, si žije zdá sa najlepšie z nich.

Podotýkame, že vychádzame z oficiálneho majetku.  Túto haciendu vlastní Tomáš W. spolu s manželkou Alenou. Spláca úver za honosné sídlo z peňazí, ktorými si cez jeho firmu uplácali potvrdenia stavebníci? S vysokou pravdepodobnosťou to tak môže byť. Úplatky sa podľa polície pohybovali od 5000 do 100 000 eur za potvrdenie.

dom obvineného Tomáša W. má aj vlastné detské ihrisko, foto: hlavne.sk/jxp | foto: hlavne.sk/jxp

PREČÍTAJTE SI AJ: Kto prehovoril o korupcii na okresnom úrade?

Tomáš W. je obvinený aj z prania špinavých peňazí. V roku 2009 pritom sponzoroval stranu Most-Híd Bélu Bugára. Jeho dar podľa zoznamu darcov činil 30-tisíc eur. Minister životného prostredia László Sólymos, ktorý vtedy stranu spoluzakladal a mal poznať aj obvinenú úradníčku Miroslavu G., nereagoval na našu otázku či sa pozná aj s obvineným Tomášom W.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Prezidentka vymenovala za členov Súdnej rady tieto mená