Jednou vetou

Focus: Favoritkou prezidentských volieb je Čaputová

Najnovší prezidentský prieskum bol zverejnený 27.2.2019

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Poriadny skok! Najčerstvejší prieskum z dielne agentúry Focus potvrdil, že Zuzana Čaputová sa stala favoritkou prezidentských volieb. Za ňou skončil Maroš Šefčovič a Robert Mistrík skončil tretí s tesným rozdielom čísel oproti štvrtému Štefanovi Harabinovi.

Bude Remišová líderkou OĽANO po odchode Matoviča?

Zuzana Čaputová zaznamenala poriadny nárast voličských preferencií v priebehu jedného mesiaca. Za posledný týždeň by jej dalo svoj hlas 26,3% voličov, čo je nárast o takmer 12% oproti predošlému prieskumu z úvodu februára.

Naopak, Robert Mistrík, ktorý včera z volieb odstúpil, sa aj podľa prieskumu agentúry Focus prepadal. Kým na začiatku februára by ho volilo 17,1% ľudí, na konci len 13,1%.

Kandidát SMER-SD Maroš Šefčovič získal podľa najaktuálnejších údajov 20,4%.

Takto to vidí odborníčka: Čaputová ako na pohrebe, Mistrík dekoncentrovaný

Štefan Harabin stratil pol percenta voličov od posledného prieskumu – aktuálne má 13%.

Smerom dole sa vyvíjajú aj preferencie Mariána Kotlebu 8,5%, Bélu Bugára 5,8%, Milana Krajniaka 4,3%, F. Mikloška 4,3%, aj Eduarda Chmelára 2%.

Zhodne 0,7% majú kandidáti Martin Daňo, Juraj Zábojník a Róbert Švec. 0,1% voličov oslovuje podľa agentúry Focus Ivan Zuzula a Bohumila Tauchmannová.

Necelé tri týždne pred prezidentskými voľbami bolo rozhodnutých ísť voliť podľa agentúry Focus 82,2%  respondentov, 12,2% svoju účasť zvažuje. Viac ako 5%  respondentov voliť nechce.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo.

Nepáči sa mu? Danko vo veľkom redizajnuje luxusný dom za 500 000 eur

 

Môže vás zaujímať

Štatistický úrad spracuje výsledky volieb v 50 pracoviskách s takmer 1 600 ľuďmi