Jednou vetou

FOTO: 30 miliónové sanitky konečne v prevádzke

Prvé sanitky už jazdia po cestách

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, čitateľ

Prvé vozidlá, ktorých obstaranie sprevádzali otázniky začínajú po dlhých mesiacoch čakania na parkovisku konečne pomáhať ľuďom. Pozrite sa, ako vyzerajú nové bratislavské sanitky! Fotografie nájdete vo fotogalérii na konci článku.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Až 152 vozidiel, ktorých nákup bol spustený ešte za ministrovania Tomáša Druckera, začalo byť postupne uvádzaných do prevádzky. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky novými sanitkami plánuje postupne obnoviť aktuálne už zastaralý vozový park a priniesť tak lepšie pracovné podmienky pre záchranárov.

Česi tiež nakúpili sanitky. O milióny lacnejšie ako my

Sanitky, ktoré Záchranná zdravotná služba využíva momentálne sú vozidlami, ktoré boli obstarávané v trojročnej vlne, od roku 2008. V skoro všetkých sa už menil motor, prevodovka alebo iné dôležité súčasti, informovalo Ministerstvo zdravotníctva. Práve preto sa Ministerstvo rozhodlo pre prenájom 152 sanitiek po dobu 5 rokov za takmer 31 miliónov eur. Sanitky následne odkúpi za zvýhodnenú cenu.

VIDEO: Ministerka Kalavská zverejní detaily k sanitkám

Uvedených 152 vozidiel sú ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci (RZP), rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a ambulancie RLP s vybavením mobilnej intenzívnej jednotky, ktoré sú rozdelené medzi Záchrannú zdravotnú službu Bratislava (90 vozidiel) a Záchrannú službu Košice (62 vozidiel). Prvé vozidlá v ZZS BA už jazdia a sú už v bratislavskom a banskobystrickom regióne. Aktuálne je to 9 vozidiel RZP a 9 RLP,“ vysvetlil generálny riaditeľ Záchrannej zdravotnej služby Bratislava, Ľubomír Slovák.

Kryje Kalavská Druckera? Miliónové sanitky vzbudzujú samé pochybnosti

Vozidlá tak po dlhých mesiacoch státia na parkovisku v bratislavskej Rači konečne začnú byť využívané. Napriek tomu však už takmer po roku Ministerstvo zdravotníctva aj napriek sľubu samotnej ministerky naďalej zverejniť detaily k cenám dovybavenia sanitiek odmieta tak, ako aj Záchranná zdravotná služba, či spoločnosť Chirosan, ktorá má dovybavenie sanitiek na starosti.

Sanitky za 30 miliónov: Pochybný nákup riešia už aj v parlamente!

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Pellegrini je pripravený radiť Čaputovej, ak by mala záujem

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky