Jednou vetou

FOTO A VIDEO: Čo ukazoval Matovič počas Dankovej tlačovky? Každý tvrdí niečo iné

Andrej Danko ani netušil, čo za detinské správanie dokazuje jeho kolega za chrbtom

autorská koláž hlavne.sk, TA3

Provokácie a urážky na dennom poriadku. Medzi lídrom Obyčajných ľudí a šéfom parlamentu to v Národnej rade na prvej poprázdninovej schôdzi opäť vrelo. Pozrite sa, čo počas tlačovej konferencie Andreja Danka ukazoval do kamery Igor Matovič.

VIDEO: Danko sa ospravedlňuje za prehnanú reakciu na Matoviča

Ako deti počas veľkej prestávky v škole. O lídrovi Obyčajných ľudí a predsedovi Národnej rady je známe, že sa dvakrát „veľmi nemusia“. Igor Matovič a Andrej Danko to potvrdili aj počas prebiehajúcej prvej poprázdninovej schôdze parlamentu.

VIDEO: Ja nemám papier na hlavu ako ty – kričal Danko na Matoviča

V čase, keď mal šéf parlamentu naživo brífing (11. 9. 2019) ku vládnemu návrhu zdražovania cigariet v zábere sa ocitli aj Obyčajní ľudia. Pri schodisku sa stretol poslanec Gábor Grendel s asistentmi, krátko na to sa k ním pridal aj Igor Matovič, ktorý debatoval so skupinkou a popri tom gestikuloval rukou tak, že to zachytili aj kamery.

„Pán Matovič vôbec neukazoval do kamery vztýčený prostredník, on sa len ukazovákom škriabal po tvári. Zrejme ho niečo svrbelo, keďže sa ráno oholil,“ vysvetľoval správanie svojho šéfa hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Zažite výnimočný deň v Banskobystrickom pivovare URPINER

Zo zväčšených záberov však vidno miesto ukazováka podľa všetkého prostredník, čo je považované za urážlivé gesto, za ktoré len pre zaujímavosť vodičom v cestnej premávke hrozí pokuta 50 eur. Posúďte napokon sami:

Igor Matovič sa opäť predviedol | Foto: TA3

 

Ľudia sa poslancov na DOD pýtali najmä na témy zasahujúce do bežného života

Hovorca OĽaNO nám prisľúbil aj písomné stanovisko. „Ja sa opýtam ešte raz pána Matoviča na túto situáciu a dám Vám vedieť,“ uviedol pre hlavne.sk Bystriansky, avšak do uzávierky viac nereagoval.

Oslovili sme aj Matovičovho kolegu a poslanca NR SR, ktorý bol podľa záberov tiež v zákulisí Dankovho brífingu. „Nepamätám si na to, ani som tie zábery nevidel, neviem k tomu nič viac povedať. Niekto z nás sa tam smial, to áno, ale neviem, čo bolo dôvodom,“ reagoval pre hlavne.sk Gábor Grendel.

Igor Matovič ďalej počas živého prenosu prechádzal poza Dankov chrbát, akoby smeroval do neďalekej miestnosti vo vstupnej hale. „Igor Matovič sa snažil chodiť do záberov počas brífingu predsedu NR SR a smeroval „akože“ do jednej miestnosti, ktorá je v blízkosti. Je to však priestor, do ktorého sa nedostane a veľmi dobre vie, že je to miestnosť vyčlenená pre Čestnú stráž. Nemá odtiaľ kľúče a pripomínal síce bludneho Holanďana vo vstupnej hale, ale bolo to skôr účelové až provokačné, čo robil,“ uviedol náš zdroj, ktorý bol priamo na mieste v čase spomínaného incidentu.

FOTO: Dostane malých aj veľkých. Originálny komiks o našom parlamente a dejinách

VIDEO Z TLAČOVEJ BESEDY A. DANKA, 11. 9. 2019 (zdroj: TA3):

Zdá sa, že medzi oboma poslancami prebiehajú pnutia na dennom poriadku. Naposledy sa tak stalo, keď prišiel v rokovacej sále Matovič za Dankom a dal mu letenku do Grécka, ktoré je z európskych štátov najzadĺženejšou krajinou. Matovič tak reagoval na Dankove vyjadrenia v rádiu o tom, že „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť konečne dostavbu diaľnic a nemocníc,“ .

Šéf parlamentu letenku vrátil Matovičovi, ten mu ju znova nanútil a šéf parlamentu ju odhodil. Na to sa spustila slovná prestrelka, ktorá sa nezaobišla bez vulgarizmov.

Manažér alebo babrák? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Hoci v minulosti si niekto mohol myslieť, že si obaja k sebe časom možno nájdu cestu a dokážu sa aspoň korektne rešpektovať za asistencie slušného správania. Známa je totiž situácia, keď parlament na jar 2017 zrušil Mečiarove amnestie a Matovič si prišiel s vedením Národnej rady podať v rokovacej sále ruky. Predseda NR SR Andrej Danko sa následne prežehnal: „Nádejám sa, že zmení svoje správanie. Ja viem odpúšťať. Neznesiem nízke pudy,“ vyhlásil vtedy šéf parlamentu. „Dnes sa o tom nedá ani vo sne uvažovať,“ odkazujú kolegovia oboch poslancov NR SR. Tvorivosť Slovákov však nenechala na seba dlho čakať a internetom kolujú prvé úsmevné diela.

GALÉRIA: Ľudská fantázia nepozná hranice

 

FOTO: Dostane malých aj veľkých. Originálny komiks o našom parlamente a dejinách

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky