Jednou vetou

FOTO a VIDEO: Pellegrini kritizoval pleseň v nemocniciach, s tou čo má takmer pod nosom sa však nič nedeje

Premiér Peter Pellegrini sa musí popasovať s plesňami na viacerých miestach

autorská koláž hlavne.sk, TASR, jxp

Pred nejakým časom sa premiér ostro vyjadroval na adresu slovenských nemocníc, dokonca aj pohrozil ráznymi dôsledkami, pokiaľ nepríde k zmenám týkajúcim sa najmä hygieny, či problémom s plesňami v týchto zariadeniach. Zdá sa však, že architektonický skvost, ktorý sa mu už roky rozpadá a plesnivie priamo pod nosom, si ale nevšíma. Čo sa bude diať so vzácnym kaštieľom v Rusovciach?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Premiér Peter Pellegrini sa pred niekoľkými mesiacmi vyjadril, že pokiaľ slovenské nemocnice nebudú udržiavať prostredie čisté a bez plesní, pristúpi k tvrdým opatreniam. Ak tento stav nebude odstránený, budú padať hlavy. Najradšej by som si želal, aby sme nemuseli odvolať nikoho. Tento stav by mali odstrániť v čo najkratšom čase, vyjadril sa vtedy Pellegrini.

Riaditeľom nemocníc dal sám odporúčanie, ako si so situáciou majú poradiť. To si môže kúpiť on sám pán riaditeľ primalex v sobotu a v nedeľu to môže vymaľovať takto štetcom a nebude tam žiadna pleseň, odkázal riaditeľom nemocníc Peter Pellegrini. Zdá sa však, že na budovu, ktorú má pod správou samotný Úrad vlády SR, premiér nedáva rovnaký pozor.

Toto sú ľudia, ktorí majú najnovšie ovládať Slovensko

VIDEO: (kliknite na náhľad)

Neogotický kaštieľ, ktorý stojí v bratislavských Rusovciach podľa historických listín už od 13. storočia, bol naposledy prestavovaný v 19. storočí, za pomoci grófa Emanueal Zichy-Ferrarisa. V roku 1995 sa dostala do vlastníctva Správa zariadení Úradu vlády SR – odvtedy však stojí takmer bez pohybu a už roky chátra. Okrem budovy je v katastrofálnom stave aj priľahlý park.

FOTO: Pozrite sa, v akom stave je prezidentská vila! Aký bude jej osud?

Plány na rekonštrukciu kaštieľa navrhoval už bývalý prezident Ivan Gašparovič, ktorý vyzýval vládu, aby predala nepoužívanú prezidentskú vilu na Slavíne, a získané finančné prostriedky investovala do rekonštrukcie. Podľa jeho návrhu by mohol byť Rusovský kaštieľ aj novým domovom prezidenta Slovenskej Republiky, ktorý by zároveň spĺňal aj štandardy na prijímanie dôležitých návštev. Z plánov však nakoniec nevzišlo nič a kaštieľ teda aj po rokoch stále čaká na rozsiahlu rekonštrukciu.

FOTO: Premiér má na návšteve v USA poriadne nabitý program!

Vláda v roku 2018 schválila zámer združenia NKP Rusovce na rekonštrukciu kaštieľa vo výške približne 90 miliónov eur. Zdroje budú pochádzať zo štátneho rozpočtu a Grantov EHP a Nórska, informoval hlavne.sk Tlačový odbor Úradu vlády SR. Aktuálne prebieha náročný proces Inžinieringu projektu pre získanie staveného povolenia.Kaštieľ má po rekonštrukcii slúžiť na reprezentačné, stravovacie a ubytovacie účely pre štátne podujatia na najvyššej úrovni, významné medzinárodné návštevy, či organizáciu seminárov. Pre verejnosť sa plánujú sprístupniť park a čeľadník,“ vysvetlil Tlačový odbor.

Česi tiež nakúpili sanitky. O milióny lacnejšie ako my

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky