Jednou vetou

FOTO: Danko obedoval so Zemanom a Gašparovičom. Týmito darčekmi ich dojal

Zľava: Ivan Gašparovič, Andrej Danko, Miloš Zeman

foto: TASR, koláž hlavne.sk

Poriadne ich prekvapil. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v sobotu obedoval v Bratislave s českým prezidentom Milošom Zemanom spolu aj s exprezidentom SR Ivanom Gašparovičom. Pozrite sa, akými darčekmi ich neobyčajne zaskočil:

FOTO A VIDEO: Unikátne exponáty z novembra 1989. Takto sa zrodila sloboda a demokracia

Český prezident Miloš Zeman v sobotu predpoludním navštívil Bratislavu, aby spolu s prezidentkou Slovenskej republiky položili vence k pamätnej tabuli na budove Univerzity Komenského v Bratislave a pripomenuli si tak výročie bratislavského študentského pochodu z roku 1989. Následne Zeman v Bratislave slávnostne otvoril Český dom (viac tu).

FOTO: Danko ostal v nemom úžase, keď si vypočul toto od predsedu kórejského parlamentu

Po oficialitách sa český prezident rozhodol v našom hlavnom meste pre obed, na ktorý osobne pozval predsedu NR SR Andreja Danka a bývalého prezidenta Ivana Gašparovica.

Utekali z Československa za slobodou. Umreli na hraniciach.

Pri stole neostalo len pri rečiach o neustálom prehlbovaní Česko-Slovenského priateľstva. Šéf nášho parlamentu sa postaral o neobyčajné prekvapenie. Andrej Danko daroval Zemanovi originál listu, ktorý v minulosti vlastnoručne napísal Winston Churchill.

„Pri návšteve pána prezidenta Zemana v jeho kancelárii na Pražskom hrade som si všimol, že má viacero portrétov či iných pripomienok najväčších svetových politikov. Aj preto som sa mu rozhodol darovať vlastnoručne napísaný list Winstonom Churchillom,“ priblížil Danko s tým, že český prezident má Churchilla v mimoriadnej obľube.

List, ktorý napísal v minulosti Winston Churchill | foto: NR SR

 

Britský predseda vlády je považovaný za jedného z najväčších štátnikov 20. storočia. Prezident Zeman ho dokonca pred piatimi rokmi dokonca in memoriam ocenil – najvyššie české štátne vyznamenanie si vtedy prevzal vnuk Winstona Churchilla, Nicholas Soames.

Rozhovor: Riskovali sme, ale nezľakol som sa. Takto si Maťo Ďurinda spomína na november 89

Andrej Danko následne obdaroval aj bývalého prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Tomu venoval obľúbenú fujaru, ktorú si bývalá hlava štátu priamo v reštaurácii vyskúšala a poriadne fúkla do nástroja, čo mali počuť aj iní návštevníci reštaurácie.

Ivan Gašparovič fujaru hneď aj vyskúšal | foto: NR SR

 

FOTO: Toto by ste na Danka nepovedali. Andrej, veď týmto sa môžeš pokojne živiť!

Či si  napokon Zeman, alebo Danko spolu s hosťami vyžiadali od Gašparoviča aj ďalšie skladby, alebo si hostia skúsili tiež fúknuť do nástroja, nie je známe.

Je normálny? Rezník si znovu zavaria a RTVS bude cvakať pokutu

Kuriozitou zostáva, že posedenie sa konalo v reštaurácii českého typu, v ktorej však čapujú poctivé bratislavské pivo! Podľa viacerých zdrojov však tentoraz Miloš Zeman upustil od poznámok o tom, že naše pivo je vhodné akurát tak na odkladanie zubnej protézy, ako v minulosti reagoval na pivo z popradského pivovaru. Ten sa vtedy za to politikovi pomstil, keď po ňom pomenoval najslabšie pivo z ponuky.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

 

FOTO A VIDEO: Danko z tohto doslova padol na zadok. Toto musíte vidieť!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky