Jednou vetou

FOTO: Do konca poslednej schôdze poslanci odpočítavali minúty!

Slnko praží, voda láka, hor sa na prázdniny

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Úsmevy a džavot ako na konci školského rok. Niektorí poslanci svojím správaním nedávno pripomínali neposedných žiakov. Júnová schôdza NR SR je zároveň aj poslednou pred dvojmesačnými letnými prázdninami. Pozrite sa, ako vyzerala 46. schôdza NR SR - fotografie nájdete vo fotogalérii na konci článku.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

V parlamente bolo tento týždeň poriadne rušno. Najskôr dusno pre spackanú voľbu kandidátov na ústavný súd, keď sa už po štvrtýkrát parlament nedokázal navoliť potrebný počet kandidátov, z ktorých si má prezidentka vybrať. V kuloároch padali znovu slová o predčasných voľbách a kritika za nedodržanie koaličných plánov.

FOTO: Spoznali by ste ho? Pozrite sa, čo vytiahol z archívu Pellegrini

 Neskôr nastal smiech, rozhovory a dobrá nálada – dalo by sa povedať, že v parlamente panovala idylická, takmer dokonalá nálada. Poslanci sa konca schôdze doslova nevedeli dočkať, čo bolo jasné z prvého pohľadu. 

Rezník sa z prúserov nepoučil. Miesto vysvetlenia uviedli táraniny, odkazujú viacerí…

Po ukončení tejto schôdze ich totiž čakajú dva mesiace prázdnin, čo sa prenieslo aj na atmosféru schôdze, ktorá sa niesla v prevažne uvoľnenom duchu.

FOTO: Na poslednú schôdzu parlamentu pred letom sa poslankyne poriadne vyparádili!

Počas schôdze poslanci zatiaľ riešili témy ako používanie elektronickej pokladnice, ochrana prírody, predškolská starostlivosť či potraviny. Nevyhli sa ani riešeniu rozpočtov na ďalšie obdobie, či diskusiám ohľadom daní z príjmu – prerokovať poslanci plánujú až 105 bodov. Jedným z hlavných bodov bola aj voľba kandidátov na ústavných sudcov, ktorá prebiehala vo štvrtok už po 4. krát.

Michal Kaliňák: Slovensko potrebuje skutočnú zmenu a nie retuš. Toto je riešenie

Množstvo bodov programu poslanci prerušili a presunuli na najbližšiu schôdzu. Tá by sa podľa kalendára NR SR mala začať až v utorok, 10. septembra. Dovtedy tak budú mať poslanci dosť času na relax a určite stihnú nabrať sily do ďalších schôdzí, ktoré ich tento rok čakajú. Už teraz sa dá povedať, že mnohé z nich nebudú ľahké, najmä kvôli blížiacim sa parlamentným voľbám.

Politológovia o predčasných voľbách: Komu by pomohli a koho naopak potopili?

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Poslanci ukončili schôdzu, najbližšie sa zídu v septembri

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky