Jednou vetou

FOTO: Europoslanec Číž. Debata s fanúšikmi alebo lov na asistentov?

Miroslava Číža zachytila naša čitateľka v nákupnom centre

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, čitateľka

Polepší si, no azda v Bruseli nezablúdi. Novozvolený europoslanec Miroslav Číž (SMER-SD) čoskoro opustí vody slovenskej politiky, keďže po nedávnych voľbách bol zvolený do Európskeho parlamentu. Naša čitateľka ho pristihla v družnej debate so svojimi prívržencami, ktorí ho takmer obkľúčili od nadšenia. Vyberal si medzi nimi šikovného asistenta?

VIDEO: Fico sa objavil konečne na verejnosti. Vraj bol na Slovensku a novinárov do toho nič

Plná hlava nových povinností, ale zároveň aj radosť. V nedávnych voľbách do Európskeho parlamentu získal Miroslav Číž (SMER-SD) vyše 51-tisíc hlasov od voličov. A tak okrem ďalších zvolených kolegov bude už onedlho zastupovať Slovensko v Bruseli.

Oficiálne výsledky eurovolieb: Toto sú noví europoslanci za Slovensko

„Všimla som si pána Číža, ako čulo diskutuje s partiou mužov. Začula som, ako im hovorí, že má niečo vyriešené, ale ak by potreboval ďalších asistentov, bude na nich myslieť,“ povedala naša čitateľka Klára, ktorá nám do redakcie poslala fotografie, na ktorých je Číž so skupinkou ľudí pri kaviarni v bratislavskom obchodnom centre. „Tí sa miestami na neho lepili doslova ako muchy a prečo by aj nie, keď si Číž teraz polepší a každý si hľadá teplé miestečko, nie? Evidentne si rozumeli, lebo im hovoril, že nič nie je stratené, nech sa mu pripomenú o nejaký čas a potom sa potľapkali, podali si ruky s úsmevom a rozišli sa každý svojou cestou,“ dodala Klára z Bratislavy.

FOTO: Poľovačka na voličov? Anna Záborská si odbehla z Bruselu do Bratislavy

Nie je však vylúčené, že si Číž do Bruselu zoberie svojich terajších poslaneckých asistentov, ktorých má podľa dostupných informácií v Národnej rade až dvoch (Kartin Artnerová a Marian Hlavatovič). Medzi nich delí mesačnú odmenu vo výške 2 172 eur. V prípade Bruselu sa nielen poslancom, ale aj ich asistentom peňaženky pekne rozrastú.

Sladkosti aj kávička s kamoškou. Štýlová Tóthová na záťahu v obchodoch.

„Miro je zbehlý, veď on mal Brusel obrazne povedané na tanieri každý deň, keď bol ešte podpredsedom parlamentu a zaujíma sa o európske témy. No iste by mu uľahčilo tam život, keby mal pri sebe niekoho, čo mu  bude organizovať, zaridovať, vytelefonuje aj preloží rôzne podklady na rokovanie. Ako tak sa vraj dohovorí a tuším aj nejaký kurz cudzích jazykov si chce doplniť,“ dozvedeli sme sa z prostredia blízkeho novému europoslancovi.

článok pokračuje nižšie pod galériou

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Fotené s HUAWEI MATE 20 Pro

FOTO: Futbalista Vladimír Weiss ml. na kávičke. Aha, na čo zabudol!

Pokúšali sme sa viac dozvedieť aj od samotného Číža, ktorý je ešte stále poslancom Národnej rady a v minulosti bol aj jej podpredsedom. Do uzávierky na náš telefonát nereagoval.

Zabudnutý rozhovor s Jarom Filipom sa po 25 rokoch dostane na svet

Europoslanci dostávajú od júla 2018 mesačne 8 757,70 eura v hrubom. So všetkými príplatkami a preplácanými diétami, či náhradami to dokonca môže byť skoro raz toľko. K tomu ešte poslanci Európskeho parlamentu môžu dostávať mesačne príspevok vyše 21-­tisíc eur na svojich asistentov.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte nám na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky