FOTO: Máme všestranného premiéra. Tieto všetky povolania by zvládol

Premiér Peter Pellegrini

autorská koláž hlavne.sk, Instagram PP

Premiér Peter Pellegrini je známy zaujímavými aktivitami, ktorým sa rád venuje, ak mu ostane popri práci predsedu vlády nejaký voľný čas. Najnovšie sa opäť pochválil novou skúsenosťou. My sme zistili, že by sa pokojne uživil aj v ďalších oblastiach, ak by sa rozhodol praštiť s politikou:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Plní si detské sny? Premiér Peter Pellegrini pred niekoľkými mesiacmi absolvoval úspešne skúšky na šoférovanie nákladných vozidiel. Okrem klasického vodičského preukazu vlastní ale aj preukaz na šoférovanie traktorov, či licenciu na prácu súkromného pilota a je teda jasné, že má ovládanie strojov a mechanizmov v mimoriadnej obľube dlhodobo.

FOTO: Primátor Vallo je hrdým otcom. Vieme, ako sa volá jeho syn!

Naposledy sa iba pred pár dňami ukázal na leteckých dňoch SIAF v Sliači, kde bol vďaka svojej láske k lietadlám a pilotovaniu doslova očakávaný. Nenechal si ujsť vystúpenie svetoznámych leteckých akrobatov z Talianska – Frecce Tricolori, ktorí predviedli famóznu šou nad letiskom Sliač.

článok pokračuje nižšie

FOTO: Vyťažený premiér Pellegrini stihol cez víkend aj svadbu

Vďaka licencii na vedenie súkromného lietadla, ktorú už predseda vlády vlastní dostal exkluzívnu ponuku, a to nie od hocikoho! Petra Pellegriniho totiž oslovil  jeden z najznámejších nemeckých pilotov, Tom Reinert s ponukou vyskúšať si vo vzduchu špeciálny akrobatický kúsok.

Parlamentné prázdniny sú za polovicou: Čo robia politické strany?

 

Politológ o Trubanovom videu: Napácha poriadne škody

Premiér ako vášnivý letec ponuku nemohol odmietnuť a tak nasadol za kormidlo lietadla a v sprievode Toma Reinerta odpilotoval svoj prvý akrobatický kúsok, premet. So zábermi z lietadla sa nezabudol hrdo pochváliť ani svojim fanúšikom na Instagrame.

FOTO: Spoznali by ste ho? Pozrite sa, čo vytiahol z archívu Pellegrini

Okrem pilotovania by sa však Peter Pellegini uživil aj ako roľník, minimálne s konským záprahom by si poradil. „Rád ovládam rôzne dopravné prostriedky. Kone ale patria do rúk skúseným ľuďom, ktorí sa im denne s láskou venujú. Vyskúšal som to a veľký rešpekt všetkým poctivým chovateľom. Ďakujem za veľký zážitok,“ dodal k fotografii z poľa pred letnými prázdninami.

Prípadne by sa Pellegrini mohol venovať námornej preprave. Z nedávnej dovolenky sa pochválil riadením menšej lode. Čiže doplniť licenciu a šup ovládať zaoceánske koráby.

Užívajú si leto: Pozrite sa, čo robia slovenskí a českí hudobníci!

Ak by ho doteraz spomínané profesie prestali baviť a chcel by ostať blízko roľníctvu, či skôr farmárčeniu, uživil by sa Pellegrini aj ako profesionálny rybár. Minimálne v predvianočnom období by vedel poradiť s výberom tradičných kaprov na sviatočný stôl, nakoľko sám si chodí rybu uloviť na chovné rybníky už niekoľko rokov. Tradíciu začal, ešte ako asistent Ľubomíra Vážneho (exminister a súčasný šéf Sociálnej poisťovne).

 

Nášmu premiérovi by sa azda uživil aj ako živnostník so zameraním na drobné úpravy bytov, či domov. Pred nejakým časom sa pochválil, ako si vie poskladať v pivnici skriňu, prípadne zavesiť záclony a keď k tomu dodá svoj úsmev s jamkami v lícach, gazdinky by sa išli potrhať v objednávkach.

Domáce práce mu idú ľavou-zadnou. Vo svete začínajú naberať na popularite agentúry so službami tzv. „hodinového manžela“, ktorý zvládne rôzne drobné opravy, či majstrovačky okolo domu a podobne. Takto si Peter Pellegrini poradil pred Vianocami s vešaním vyčistených záclon:

Krúžky na záclony pripevnil raz-dva | facebook P.P.

 

Vymení Pellegrini vládnu limuzínu za toto?

Ak by ani to nevoňalo premiérovi lákavo, resp. cítil by stereotyp, ešte je tu ďalšia možnosť na zmenu. Pracovať ako turistický sprievodca v niektorom z našich Národných parkov. Peter Pellegrini je totiž známy aj tým, že vo voľnom čase si vybehne vyvetrať hlavu a vypnúť od všetkého do hôr, či k vode. Po turistických značkách by s prehľadom vedel sprevádzať menšiu skupinu milovníkov prírody.

A kto vie, súčasný premiér by sa po prípadnom skončení v politike nestratil pri šírení našich ľudových tradícií. Ak nie ako sólista v speváckom zbore, tak aspoň ako tanečník, či minimálne ako tvár folklórneho súboru. Čo poviete?

 

FOTO: Veľké plány pre Bratislavu? Zelená sa na lepšie časy!

Môže vás zaujímať

Lajčák absolvoval prípravné stretnutia pred samitom o Ukrajine v Paríži