Jednou vetou

FOTO: Matovičov výraz hovorí za všetko. Takto sa tváril, keď mu odišlo päť poslancov

Igor Matovič v NR SR, 18. 6. 2019

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Toto si nepredstavoval zrejme ani v najhoršom sne. Tvrdú ranu dostal v utorok (18. 6.) líder Obyčajných ľudí priamo od svojich. Odchod ohlásila dlhoročná dvojka v hnutí, poslankyňa Veronika Remišová a spolu s ňou aj ďalší štyria poslanci. Výraz jeho tváre hovorí za všetko. Takto vyzeral krátko po tom, ako sa dozvedel, že mu dali košom až piati ľudia naraz.

Dosť bolo, ďakujeme. Remišová a ďalší štyria poslanci odchádzajú od Matoviča

Tvrdá rana pre Igora Matoviča a jeho hnutie. Skupina poslancov na čele s Veronikou Remišovou už nebude v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za hnutie OĽaNO. Remišová sa zároveň v utorok vzdala funkcie predsedníčky poslaneckého klubu hnutia.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

To všetko sa udialo krátko predtým, ako mal nič netušiaci Matovič tlačovú besedu, na ktorej spolu s matkou Martiny Kušnírovej (Snúbenica ivestigatívneho novinára Jána Kuciaka – pozn. red.) vyzvali opozíciu na spoluprácu.

ODPORÚČAME: Druckerove sanitky sú podľa odborníkov predražené o milióny eur

Nám sa podarilo zastihnúť Matoviča v parlamente krátko po tom, ako sa dozvedel o strate piatich poslancov. V tvári sa mu striedal hnev, sklamanie i rozčarovanie. článok pokračuje nižšie pod galériou 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Prečo Kiska neuspel u Grendela?

Okrem Remišovej odchod zvažoval pred nejakým časom ďalší Matovičov poslanec, ten však zaradil spiatočku. „Vážim si šancu, ktorú mi hnutie OĽANO dalo v roku 2016. Nebyť tejto šance. tak by sme sa s Danielom Lipšicom neboli dostali do parlamentu a dnes by som sa venoval niečomu úplne inému, ako poslaneckej práci. Preto som sa rozhodol vrátiť prejavenú dôveru tým, že aj v roku 2020 budem kandidovať za OĽANO,“ napísal nedávno Grendel na sociálnej sieti a Matovič si tak aspoň pri jednom prebehlíkovi mohol vydýchnuť.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

To sa však nedalo povedať o Remišovej, pri ktorej sa objavovali už dlhšie dohady, že má ponuku do novej strany exprezidenta Andreja Kisku. Či v nej naozaj skončí spolu aj s ďalšími poslancami (Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Anna Verešová a poslanec Jozef Lukáč), ktorí v utorok ohlásili spolu s Remišovou od Matoviča odchod, ukáže čas.

Po utorku má tak hnutie Igora Matoviča už len 10 z 19 poslancov, od volieb 2016. Len nedávno odišiel z OĽaNO Alan Suchánek, ktorý vstúpil do hnutia Spolu pod vedením Miroslava Beblavého.

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky