Jednou vetou

FOTO: Nervózny z budúcnosti? Bugárov minister Sólymos blúdil po obchodnom centre

Minister životného prostredia SR László Sólymos

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Plná hlava problémov, alebo len rušnejší deň? V čase, keď jeho strana Most-híd bojuje o prežitie v parlamentných vodách po voľbách v roku 2020, si minister životného prostredia László Sólymos odbehol do nákupného centra na nábreží Dunaja a ani náhodou to nepripomínalo, že by si chcel trochu zarelaxovať pri šálke kávy. Skôr naopak, telefón mal na uchu doslova nalepený a neustále strúhal rôzne gestá.

EXKLUZÍVNE FOTO: Nový imidž exministra Maďariča. Je toto vôbec on?

Bugárovi nedal úplne košom, ale stranícke stoličky uvoľnil. Minister životného prostredia SR László Sólymos sa v septembri vzdal funkcií v strane Most-híd, zároveň však ostal členom predsedníctva strany. Hoci to pôvodne vyzeralo, že pred parlamentnými voľbami príde ku spojeniu so Stranou Maďarskej Komunity (SMK), tá im napokon od dohody odskočila.

Nervózny z budúcnosti

A tak Sólymos, spolu aj s ďalšími kolegami z Mostu neustále hľadajú riešenia a politických partnerov. „Uvedomujeme si zodpovednosť za zabezpečenie reprezentácie národnostných menšín a regiónov v ďalšom parlamente. Sme presvedčení, že dohoda musí vzniknúť predovšetkým medzi dvoma veľkými stranami,“ povedal pred pár dňami Sólymos.

Sólymos sa vzdá straníckych funkcií, z Mosta-Híd neodchádza

„Všimla som si ho, že je trochu nervózny, rozhadzoval rukami a na tvári sa mu striedali ustarostené výrazy. Sledujem trochu politiku a zrejme nevie, čo s ním bude. Aspoň tak zdrvene na mňa pôsobil,“ uviedla naša čitateľka Renáta, ktorá si všimla v bratislavskom nákupnom centre Sólymosa. „Najprv išiel na prízemí oproti, potom utekal na eskalátor a vzápätí sa vracal naspäť, ako popletený,“ uzavrela čitateľka, ktorá bola v tom istom čase na tom istom mieste ako minister.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Sólymos: Most-Híd naďalej hľadá riešenia pre vytvorenie spolupráce

Bugárovi dali kopačky

Klub Most-híd opustil koncom októbra poslanec Peter Kresák, ktorý sa nedávno objavil aj na ustanovujúcom sneme strany Dobrá voľba exministra Tomáša Druckera. Kresákove politické kroky obratom komentoval líder obyčajných ľudí Igor Matovič:

Kresák odišiel z Mostu, aby čoskoro vstúpil k Drukerovi.Schopnosť eštébákov si nájsť vždy správneho hostiteľa z nich nevyprchala ani po 30tich rokoch.

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 30. októbra 2019

 

FOTO: Nezastaví sa. Ministrova hovorkyňa v plnom nasadení aj po pracovnej dobe

Na kandidátke Bugárovej strany nebude v nadchádzajúcich parlamentných voľbách ani súčasný minister spravodlivosti Gábor Gál. Rovnaký osud čaká podľa kuloárnych informácií aj podpredsedu Národnej rady Andreja Hrnčiara. V najbližších voľbách by sa nemal objaviť na žiadnej kandidátke súčasných strán.

Agentúra AKO nedávno zverejnila prieskum preferencií politických strán (viac tu), ktorý Bugárovcov nechal pred bránami parlamentu. Či sa im podarí napokon zachrániť a nájsť partnera, prípadne vznikne spoločná kandidátka maďarských menšín na Slovensku, ktoré budú v parlamente po februári 2020, ukážu najbližšie týždne.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne