Jednou vetou

FOTO: Nový káder pre Sulíkovcov? Pozrite sa, kto večeral so županom Drobom

Bratislavský župan Juraj Droba

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Krátko pred mimoriadnym kongresom SaS sa bratislavský župan Juraj Droba stretol na večeri s úspešným manažérom a reklamným guru Michalom Ruttkayom, ktorý pred dvomi rokmi neuspel pri voľbe šéfa RTVS. Stretnutie, ktoré trvalo vyše dvoch hodín sa nieslo v mimoriadne dobrej atmosfére. Vieme, čo spolu riešili.

Poslanci BSK by podľa Drobu mali poznať fungovanie inštitúcií Európskej únie

Hoci bol súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba v roku 2009 jedným zo zakladajúcich členov SaS, po štaroch rokoch však zo strany odišiel. „V roku 2014 sme sa opäť začali s Richardom baviť a dospeli sme k poznaniu, že spolu nám to pôjde lepšie ako od seba a vrátil som sa do orbitu SaS. Takže od januára 2015 opäť plnohodnotne kopem za farby SaS. Keby nebolo SaS, dnes nie som županom a naopak, dôveru strany SaS splácam tým, že si dobre robím svoju robotu a ukazujem, že ľudia z SaS sú dobrí manažéri verejnej správy,“ uviedol  nedávno Droba v  jednom zo svojich rozhovorov (viac tu).

FOTO: Ďalšie tajné rokovania. Drucker naplno rozbieha Dobrú voľbu. Prehovorí aj týchto?

Pred pár dňami sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja vybral na večeru do známej reštaurácie priamo v centre hlavného mesta. V hlúčiku ľudí, ktorí sa ocitli pri stole župana Drobu sa objavil aj úspešný marketér a reklamný guru Michal Ruttkay. Ten v minulosti robil kampaň pre vládny SMER-SD a pred dvomi rokmi kandidoval na šéfa verejnoprávnej RTVS, no prvom kole získal len 5 hlasov. Kreslo v Mlynskej doline sa napokon ušlo Jaroslavovi Rezníkovi, ktorému ku zvoleniu údajne dopomohli aj hlasy Kotlebovcov.

Manažér alebo diletant? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

O tom, či išlo o priateľské posedenie, alebo sa venovali aj politike, sme sa pokúšali zisťovať. „S Michalom Ruttkayom sa dobre poznáme a dlho sme si plánovali takúto letnú večeru. Je úspešným manažérom, má bohaté skúsenosti, ale netuším v tejto chvíli, či by šiel do parlamentných volieb za SaS alebo niektorú z ďalších politických strán. Ale viete, ako sa hovorí – nikdy nehovor nikdy… Som rád, že sme sa stretli a trochu podebatovali. O politike nebola veľmi reč,“ povedal nám Juraj Droba, ktorého redakcia hlavne.sk oslovila.

FOTO: Trápi sa? Čaputovej hovorca Strižinec je ako vymenený. Spoznali by ste ho?

článok pokračuje nižšie

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Do volieb čakajú politikov a strany rušné mesiace.Toto odkazuje politológ

Príjemnú večeru si páni vychutnali na terase známej reštaurácie Korzo v centre Starého mesta naproti historickej budove SND. O tom, že ide o vychýrený lokál svedčí aj fakt, že počas večere Drobu a Ruttkaya sa objavil v reštaurácii po náročnom pracovnom dni aj súčasný starosta Ružinova – Martin Chren. Ten sa s Drobom stretol v strane SaS ešte počas vlády Ivety Radičovej, kedy zároveň zastával post štátneho tajomníka na ministerstve hospodárstva.

VIDEO: Uhni rampa, idem ja! Pozrite sa, čo narobil v Ružinove nesprávny pitný režim

Michal Ruttkay a agentúra, ktorú v minulosti viedol, mala pracovať na štátnych zákazkách pre Smer, napr. robila kampaň pri prechode z koruny na euro za éry Jána Počiatka. Robil taktiež pre Smer eurovolebnú kampaň roku 2014. „Nie som spriaznený so Smerom, tak ako nie som spriaznený s jogurtom, ktorý robíme. Napriek tomu, že ho rád používam,“ uviedol pre médiá Michal Ruttkay.

FOTO: Hrdí na svojich školáčikov. Takto im pomáhali do lavíc po prázdninách

Pred dvomi rokmi jeho kandidatúru na šéfa RTVS okomentovala europoslankyňa Monika Beňová slovami:„Nemá dostatočnú víziu a je typ, čo chce byť servilne kamarát so všetkými, čo majú aktuálne moc. Nie je to človek, ktorý naozaj povie, čo si myslí.“

So samotným Michalom Ruttkayom sa redakcii hlavne.sk do uzávierky neporadilo spojiť. Či a v akej forme plánuje participovať pri parlamentných voľbách 2020, alebo išlo naozaj len o priateľské stretnutie sme sa od neho nedozvedeli. Faktom však zostáva, že v marketingu a reklame má bohaté skúsenosti neraz korunované úspechom a nie je vylúčené, že by ich vrátane kontaktov v politike mohol zúročiť pri blížiacej sa kampani.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Nafotené v spolupráci s HUAWEI

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší