Jednou vetou

FOTO: Plní energie po lete? Poslanci sa stretli na prvej riadnej schôdzi po prázdninách

49. schôdza NR SR

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Poslanci Národnej rady sa v septembri stihli stretnúť už dvakrát, kvôli vysloveniu nedôvery premiérovi Petrovi Pellegrinimu. V utorok (11. 9.) sa však začala riadna 49. schôdza NR SR. Poslancov na nej čaká takmer 150 bodov na prerokovanie. Podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar je pripravený na všetko a Matovičovi posiela jasný odkaz. Pozrite sa, ako sa poslanci pustili po dvojmesačnej prestávke do práce:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Nedávne neúspešné odvolávanie vlády zaradil predseda NR SR Andrej Danko ako posledný bod septembrovej schôdze. Po dvojmesačných prázdninách sa poslanci vrátili do práce na poprázdninovú schôdzu NR SR a hneď museli riešiť niekoľko dôležitých otázok.

Miesto mimoriadnej schôdze dal Kollár prednosť výletu do USA

Na pláne 49. schôdze NR SR je napríklad zmena postupu určovania minimálnej mzdy, zálohovanie jednorazových nápojových obalov, či opätovná voľba ústavných sudcov. O post ústavného sudcu sa tentokrát uchádza 16 kandidátov, potrebné je zvoliť ešte 4.

Do volieb čakajú politikov a strany rušné mesiace.Toto odkazuje politológ

Na tvárach viacerých poslancov nechýbalo ešte opálenie z letných dovoleniek, či široký úsmev po dvojmesačnom relaxe, ktorí si zrejme dopriali. Podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd), ktorý viedol schôdzu mal v ušiach zároveň slúchadlá. Ako nám odpovedal, nebola to náhoda. Doplnok si zobral do práce zámerne!

„Airpody som mal pripravené na pondelkovú mimoriadnu schôdzu, ktorá sa nakoniec neuskutočnila. Mali sme informáciu, že Igor Matovič, ktorý sa stretával s Mariánom Kočnerom, má pripravené úvodné divadelné vystúpenie, ktoré má trvať niekoľko hodín. Počas toho mal kydať špinu a keďže ho poznám a viem, že sa to nedá počúvať, chcel som Airpodami prehlušiť jeho vystúpenie. Dnes som si to len na pol minúty vyskúšal, či to bude fungovať, aby som bol pripravený na piatkové pokračovanie mimoriadnej schôdze,“ uviedol pre hlavne.sk Hrnčiar, ktorého zrejme na rokovaní parlamentu už nič len tak nezaskočí.

Manažér alebo babrák? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Z prvého pohľadu bolo jasné, že mnohí poslanci sa do parlamentu vrátili po prázdninách skutočne oddýchnutí a pripravení na náročné mesiace, ktoré ich čakajú pred nastávajúcimi parlamentnými voľbami a obdobím, v ktorom sa bude aj podľa politológov zvádzať ešte zaujímavý politický boj. Po otvorení schôdze bola však rokovacia sála postupne vyľudnená a prítomných zákonodarcov by ste spočítali s ľahkosťou na dvoch rukách.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

FOTO: Uhádnete, s čím si musel poradiť Sajfa a Partlovej muž?

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Nafotené v spolupráci s HUAWEI

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie