Jednou vetou

FOTO: Podpredseda parlamentu Glváč. Takto si vybehol osobne nazbierať obľúbenú maškrtu

Podpredseda NR SR Martin Glváč (Smer-SD)

foto: MIPS/hlavne.sk

Dostal na ne chuť a preto vyrazil rovno na pole. Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Martin Glváč (SMER-SD) sa priznal cez víkend, ktoré ovocie patrí medzi jeho najobľúbenejšie. Zamieril si to rovno na samozber jahôd, ktorý je v týchto dňoch znovu v kurze. Ako sa priznal, doma bude ešte veľká dilema...

VIDEO: Fico sa objavil konečne na verejnosti. Vraj bol na Slovensku a novinárov do toho nič

Pred najbližšou schôdzou parlamentu, ktorá bude zároveň poslednou pred letnými prázdninami sa rozhodol trochu si vyvetrať hlavu a tak si vybehol nazbierať obľúbenú maškrtu týchto dní. Samozber čerstvých jahôd zlákal aj podpredsedu parlamentu Martina Glváča (51). Poľnohospodárske práce mu išli doslova ľavou-zadnou.

Martin Glváč: Parlament je rizikové pracovisko!

„Sezónne práce na jahodovom poli máme dnes za sebou,“ uviedol M. Glváč na sociálnej sieti, kde zverejnil aj fotografie. Na nich si podpredseda Národnej rady vlastnoručne zbiera na poli jahody spolu aj s ďalšími milovníkmi tohto sezónneho ovocia. Ako sa priznal, myslel aj na ďalších záujemcov o sladkú pochúťku. „Nechali sme tam dosť aj pre vás. Teraz si musíme doma strihnúť, či z nich urobíme bublaninu, koktejl, alebo si ich dáme len tak s cukrom,“ zdôveril sa Martin Glváč s dilemou, ktorú musí teraz vyriešiť.

článok pokračuje nižšie

Sezónne práce na jahodovom poli máme dnes za sebou. 😄😉 Nechali sme tam dosť aj pre vás. Teraz si musíme doma strihnúť či z nich urobíme bublaninu, koktejl alebo si ich dáme len tak s cukrom.

Uverejnil používateľ Martin Glváč Nedeľa 9. júna 2019

 

FOTO: Europoslanec Číž. Debata s fanúšikmi alebo lov na asistentov?

Samozber jahôd je z roka na rok čoraz viac obľúbený. Jednak pre výhodnú cenu tohto ovocia, ale aj možnosť nazbierať si osobne dozreté plody priamo z poľa. „Navštevujú nás celé rodiny s deťmi, urobia si výlet na celý deň. Najprv sa dosýta najedia sladkých jahôd a potom si nazbierajú do košíkov. Doma z nich robia marmelády, džem, kompóty a hlavne sa tešia, že vedia, čo jedia, lebo si to sami nazbierali,“ povedala pre hlavne.sk Denisa Bardejovská, pracovníčka samozberu jahôd neďaleko Bratislavy.

Zabudnutý rozhovor s Jarom Filipom sa po 25 rokoch dostane na svet

Ceny sa líšia u predajcov od množstva nazbieraného ovocia. Začínajú sa na sume 1,50 € (Rajka pri Bratislave) až po 4,50 € za jeden kilogram. Priamo na mieste sa môžete rozhodnúť, či si zakúpite už nazbierané jahody, alebo sa trochu pomotáte na poli a osobne si vyberiete.

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

Na internete aj sociálnych sieťach existuje viacero stránok zameraných s kompletnými informáciami o možnostiach zberu jahôd, ktoré priebežne aktualizujú (zoznam obľúbených jahodovísk nájdete tu). Napríklad v obci Vinné pri Michalovciach sa začal samozber v pondelok 3.júna, ale už v ten deň ho prerušili kvôli veľkému záujmu – všetko sa totiž vyzbieralo.

VIDEO: Pamätáte si na tento hit o jahodách?

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky