Jednou vetou

FOTO: Pospím si, vyčistím zuby, ale aj pekne vypočujem. Takto zaujal prezidentov prejav v parlamente.

Andrej Kiska vystúpil so správou o stave republiky, 13. 6. 2018

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

V stredu popoludní vystúpil prezident Andrej Kiska v parlamente s výročnou správou o stave republiky. Jeho prejav poznačil incident, o ktorý sa postarali poslanci okolo Mariána Kotlebu - ĽSNS, ktorí držali v sále nápis vlastizradca počas prejavu hlavy štátu. Po tom, čo ich predseda Národnej rady Andrej Danko upozornil a následne vykázal zo sály, po krátkej prestávke mohol pokračovať prezident v prejave. Nie všetkých však Andrej Kiska zaujal. Pozrite sa, ako sa tvárili niektorí politici počas správy o stave republiky.

Zívanie ako po prehýrenej noci, drobný spánok, ponúkanie prísediacich žuvačkami ale aj kompletná dentálna hygiena. Toto všetko sa dá stihnúť za necelú hodinu. Na tom by nebolo nič mimoriadne, keby sa to nedialo počas prejavu prezidenta v parlamente.

Fico s Bugárom kritizujú Kiskov prejav, Danko prijíma kritiku

Minister financií Peter Kažimír si stihol nenápadne zdriemnuť, konkuroval mu však zívajúci minister dopravy Arpád Érsek. Minister obrany Peter Gajdoš si podopieral hlavu ako po prebdenej noci, špáral sa v zuboch a evidentne čakal na skončenie Kiskovej správy.

Opozícia chváli prezidentovu správu o stave republiky

Vzorne v lavici počúvali prítomné ministerky Denisa Saková (vnútro), Andrea Kalavská (zdravotníctvo), či Gabriela Matečná (pôdohospodárstvo) aj podpredsedovia parlamentu Martin Glváč, Béla Bugár či Andrej Hrnčiar. Pozornosť prezidentovi sa snažila venovať aj ministerka školstva Martina Lubyová, tú však vyrušoval Peter Gajdoš – núkal ju žuvačkami.

Andrej Kiska o krátení dane: Doplácal som. Neviem. Asi 100 – tisíc eur?

Pozrite sa, ako prežívali vystúpenie prezidenta Kisku v parlamente niektorí prítomní politici.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky