Jednou vetou

FOTO: Premiéri V4, Merkelová aj výzva poslancom. Bratislavský hrad praskal vo švíkoch.

Pri parlamente a hrade v Bratislave to poriadne žilo

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Vo štvrtok (7. 2.) to na hradnom vŕšku poriadne žilo. V priebehu niekoľkých hodín sa tam konalo hneď niekoľko podujatí. Jednoducho zmes akcií. Niektorí poslanci doslova prchali z parlamentu. Pozrite sa, čo všetko sa dialo na známom mieste priamo v centre Bratislavy.

Stále nevybrali sudcov! Parlament presunul voľbu kandidátov

Na najznámejšom mieste Bratislavy bolo tento týždeň poriadne rušno. Bratislavský hrad bol vo štvrtok dejiskom Summitu Vyšehrádskej štvorky. Predseda vlády Peter Pellegrini pozval na stretnutie svojich kolegov z Česka, Maďarska a Poľska.

Návrat Mečiarovej legendy? Exminister financií spriada nové plány

Schôdzky sa zúčastnila aj najsilnejšia žena sveta, nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá prišla na minuloročné pozvanie od nášho premiéra. Nad bezpečnosťou v okolí hradu aj parlamentu dohliadali desiatky policajtov za asistencie príslušníkov Ozbrojených síl.

Hop, hop malí žiaci. Rajtár a Galko nenápadne na fakulte práva

V tom čase, ako sa konalo stretnutie delegácií na najvyššej úrovni, odovzdali do neďalekej Národnej rady iniciátori výzvy Nedajme si ústavný súd podpísané petičné hárky, keďže parlament má na tejto schôdzi schváliť kandidátov na ústavných sudcov.

Zároveň sa pri hradbách na hradnom vŕšku konalo zhromaždenie, ktorého signatári odmietajú avizovanú novelu zákona o umelom prerušení tehotenstva. Potratová politika sa po hlasovaní v piatok predpoludním sprísňovať nebude (viac tu).

Dankov záhadný výlet do Prahy. Nikto o ňom nechce hovoriť podrobnosti

Všimli sme si, že nie všetkých poslancov program aktuálnej schôdze Národnej rady zaujímal až do večera. Jána Budaja, ktorý je dodnes verný čiapke z novembra 89 vyzdvihlo popoludní pri parlamente auto. Rovnako rýchlo nasadol do pristaveného auta aj Miroslav Číž. Branislav Gröhling si vykračoval ležérnym krokom a v bufete zrejme zabudol vrátiť šálku kávy, keďže s ňou kráčal až smerom do parlamentných garáží. Pozrite si, čím všetkým to žilo na hrade:

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Nájdete nás aj na facebooku – Pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

Odsúdeného Mišenku zadržali v Rakúsku