Jednou vetou

FOTO: Šéf americkej diplomacie na Slovensku. Pozrite sa, na čom priletel

Mike Pompeo priletel do Bratislavy na lietadle Boeing C-32

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo priletel v utorok predpoludním na jednodňovú návštevu do Bratislavy. Trumpov šéf diplomacie je na svojom turné v Európe. Oproti prezidentovi spojených štátov, ktorý má k dispozícií doslova lietajúci dom, ministri si musia vystačiť s menšou mašinou. Pozrite sa, na čom lietajú americkí ministri. Foto nájdete na konci článku:

FOTO: Premiéri V4, Merkelová aj výzva poslancom. Bratislavský hrad praskal vo švíkoch.

Mike Pompeo začal v pondelok svoje európske turné. Najprv zavítal do Maďarska, v utorok mal na programe Slovensko, ďalej má namierené do Poľska, Belgicka a Írska. Hlavnými témami jeho návštevy v jednotlivých krajinách budú úloha Číny v strednej Európy a spolupráca v oblasti obrany. Bude tiež spoluhostiteľom summitu o mieri a bezpečnosti na Blízkom východe, ktorý sa má 13.-14. februára konať vo Varšave.

Pompeo si vypočuje apel na zachovanie transatlantickej väzby, uviedol Pellegrini

Pompeo chce vyzvať najvyšších predstaviteľov štátov stredoeurópskej oblasti, aby „si všímali varovania“ prichádzajúce z ázijských tichomorských krajín, ktoré sa v dôsledku príliš úzkej spolupráce s Čínou dostali do ťažkostí. Spojené štáty už dlhší čas vyjadrujú obavy z toho, že technológiu Huawei využíva čínska vláda na odpočúvanie telefónov a iných komunikačných prostriedkov.

Huawei reaguje: Treba rozlišovať mýty a fakty. Toto by ste mali vedieť

Napätie ohľadne spoločnosti Huawei sa vyostrilo po tom, čo vlani v decembri zadržali v Kanade na základe amerického zatykača z podvodov obvinenú finančnú riaditeľku tohto koncernu Meng Wan-čou.

Exkluzívne foto z návštevy arabského šejka na Slovensku

Na rozdiel od šéfa Bieleho domu, americkí ministri sa musia výrazne uskromniť. Zatiaľ. čo Trump má k dispozícii obrovské lietadlo s niekoľkými komfortne upravenými izbami, ministri lietajú na poriadne menších strojoch.

Odišiel pre škandál Vietnamca a teraz strážil rovno Macrona

Ide o typ lietadla Boeing C-32, vychádza z verzie 757-200 (viac tu), ktorý slúži pre viceprezidenta, prvú dámu, ako aj ministrov, či ďalšie potreby Bieleho domu. Zvykne byť označované aj ako Air Force Two, čiže dvojka, keďže názov Air Force One sa používa pre Boeing VC-25 747 airliner (viac tu), v ktorom lieta prvý muž spojených štátov. Pozrite si stroj, ktorý prepravuje amerických ministrov. článok pokračuje nižšie

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Nie je však vylúčené, že príležitostne prepravuje toto menšie lietadlo aj prezidenta Spojených štátov, k dispozícii tiež komfortný vrtuľník.

Pozrite sa na lietadlo jedného z najsilnejších mužov sveta, amerického prezidenta:

Menšieho súrodenca používa americká letka na prepravu viceprezidenta, prvej dámy a ministrov.

Niekedy sa aj najmocnejším pri nastupovaní pritrafí kuriozita. Nedávno pri odlete z Minneapolisu sprevádzal Donalda Trumpa aj toaletný papier:

Pridajte sa k nám na facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky