FOTO: Sladký dôchodok. Lexovi staršiemu môžu mnohí penzisti len ticho závidieť

V minulosti sa o Vladimírovi Lexovi písalo, že sa v Dominikánskej republike zdržuje viac, ako na Slovensku. Náš čitateľ mal šťastie

autorská koláž hlavne.sk, hlavne.sk/čitateľ

Zatiaľ, čo jeho syna možno čaká krušné obdobie, on si vychutnáva zlaté časy. Náš čitateľ zastihol Vladimíra Lexu (82), ako si užíva bežný deň na dôchodku. To sa však nedá povedať o jeho synovi a bývalom šéfovi tajnej služby Ivanovi Lexovi, ktorý možno bude musieť roztočiť kolotoč advokátov pre zrušené Mečiarove amnestie a možné začatie trestného stíhania vo veci únosu syna exprezidenta Kováča.

FOTO: Toto nech ani nevidí. Ficove dlažobné kocky voľne pohodené pri parlamente

Situácia, o ktorej môžu tisíce slovenských penzistov iba snívať. Je bežný pracovný deň. Pred bankou zastaví luxusný Mercedes a vystúpi z neho starší, udržiavaný pán. S kufríkom napochoduje do banky a vybaví, čo potrebuje. Preštuduje si papiere, ktoré súviseli asi s operáciami vo finančnom dome a pravepodobne radosť z núl na účte ide následne osláviť maškrtou do neďalekej kaviarne.

FOTO: Pozor, frčí Beňová! Europoslakyňa doplatila na obľúbený šport

Do redakcie sme dostali fotografie od nášho čitateľa, ktorý si pred pár dňami všimol Vladimíra Lexu staršieho. Ten bol v minulosti podpredsedom poslednej komunistickej vlády Slovenskej socialistickej republiky. V rovnakej funkcii zotrval aj vo vláde národného porozumenia Milana Čiča.

Po prvých slobodných voľbách v roku 1990 pôsobil do pádu prvej Mečiarovej vlády ako poradca ministra financií Michala Kováča.V politike skončil svoje pôsobenie približne pol roka od Nežnej revolúcie. Jeho meno sa neskôr v médiách spájalo s privatizáciou v 90-tych rokoch. Tá bola vtedy zlatou baňou pre vyvolených, čo vedeli kde, ako, cez koho.

FOTO a VIDEO: To je ale štramák. Otto Weiter takto ohúril všetky svoje fanúšičky

Limuzína Lexu st. ho najskôr doviezla do banky a potom sa presunul do nákupného centra. Tam si vychutnal krémeš a hneď, ako vylúštil krížovku nasadol do pristaveného auta so šoférom a vytratili sa v uliciach Bratislavy.

FOTO: Europoslanec vo výslužbe. Kukan si začal užívať leto a vybavil si aj účty s Blahom

Vladimír Lexa st. si pravdepodobne len odbehol vybaviť formality do banky až z opačného konca sveta a to z Karibiku. V minulosti sa o ňom písalo, že sa v Dominikánskej republike zdržuje viac, ako na Slovensku a to najmä pre klimatické podmienky. Svoje majetky mal pred časom prerozdeliť medzi rodinu a nejaké drobné si zrejme ponechal.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

11

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi z Threemy Palovičovi